HESPI pētnieciskā diskusija. "Brāļu draudzes rokrakstu kolekcijas izveide Latvijas Nacionālās bibliotēkas interneta vietnē”

Ceturdiena, 22. Februāris

Aicinām ieplānot un apmeklēt kādu no 2018.gada pavasara semestrī plānotajām HESPI pētniecisko diskusiju pēcpusdienām: katra mēneša pēdējā ceturtdienā plkst. 16:00, lai sarunātos par atklājumiem, problēmām pētniecībā un rastu jaunas idejas kopīgās sarunās starp cilvēkiem, kuriem ir savs redzējums par vietām, lietām, cilvēkiem un procesiem.

HESPI pētniece Dr.phil. Beata Paškevica "Brāļu draudzes rokrakstu kolekcijas izveide Latvijas Nacionālās bibliotēkas interneta vietnē”

LNB glabājas Latvijā apjomīgākā Brāļu draudzes rokrakstu kolekcija, kura ir apzināti vākta un veidota jau vairāk nekā piecdesmit gadu garumā. Tā nupat ir iekļauta UNESCO Pasaules atmiņas mantojuma Latvijas reģistrā. Šīs kolekcijas digitalizācija atver jaunu lappusi tās izpētē, dodot iespēju ērti un parocīgi salīdzināt dažādus parametrus, veicot atsevišķu tekstu un tekstu kopumu izpēti. Brāļu draudzes kustības sākums ir saistīts ar Valmieru un Valmiermuižu.

Norises laiks: plkst. 16:00

Tikšanās vieta: Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4- 114.telpa, Valmiera