Par asociēto profesoru Vidzemes Augstskolā ievēlēts Kaspars Osis

4. oktobrī Rīgas Tehniskās universitātes Informācijas tehnoloģijas nozares profesoru padome, izvērtējot Inženierzinātņu fakultātes docenta Kaspara Oša kvalifikācijas atbilstību asociētā profesora amatam, vienbalsīgi pieņēma lēmumu ievēlēt Kasparu Osi par asociēto profesoru Informācijas tehnoloģijas nozares Sistēmu analīzes, modelēšanas un projektēšanas apakšnozarē Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātē.

Kaspars Osis strādā Vidzemes Augstskolā kopš 2004. gada un šobrīd vada vairākus IT bakalaura programmas studiju kursus, ieskaitot “Mobilās programmatūras inženierija”, “Programmatūras izstrādes rīki un vides” un “Zināšanu pārvaldības sistēmas”. Osis aktīvi darbojas arī Vidzemes Augstskolas Zināšanu un Tehnoloģiju Centrā, kur pilda centra direktora pienākumus.

“Kasparu varētu nodēvēt par “Universālo kareivi”, jo viņu interesē ne tikai akadēmiskais un zinātniskais darbs, bet arī cieša sadarbība ar dažādu nozaru uzņēmumiem. To, ka vajag sadarboties ar industriju, ir viegli pateikt, taču ne visi to spēj praksē īstenot. Prieks redzēt Kaspara profesionālo izaugsmi un novēlu viņam sekmes arī turpmāk,” Oša kļūšanu par asociēto profesoru komentē ViA rektors Gatis Krūmiņš.

Kasparam Osim ir 20 gadu starptautiska profesionālā pieredze Informācijas tehnoloģiju industrijā, specializējoties uz programmatūras risinājumiem, projektu vadību, konsultācijām uzņēmumu resursu plānošanas sistēmu konfigurēšanā un attīstībā. Viņš ir absolvējis Centrālo Mičiganas Universitāti datorzinātņu jomā un biznesa skaitļošanā, kā arī doktorantūras studijas īstenojis Rīgas Tehniskajā universitātē. Akadēmiskajā un pētnieciskajā darbā Kasparam Osim ir 14 gadu pieredze.