Rezultativitātes rekords un kārtējā sagrāve “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” izpildījumā

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā komandas visu laiku rezultatīvāko spēli aizvadīja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” ar rezultātu 137:72 sagraujot “Valkas Sporta internātu/Smilteni”. Tādējādi valmierieši turnīra tabulā ierakstīja desmito uzvaru sezonā.

Novembra mēneša pēdējo cīņu LBL 2. divīzijas turnīrā Roberta Zeiles un Sanda Amoliņa trenētā komanda sāka ar Tomu Kohanovu, Valteru Vēveri, Mārtiņu Vīņaudu, Jāni Engeru un Klāvu Dubultu sākuma pieciniekā. Necik ilgi nebija jāgaida, lai valmierieši pārņemtu spēles vadību, Vēverim jau pirmajā uzbrukumā realizējot trīs punktu gājienu, kas atvēra spēles rezultātu. Mājiniekiem ātri izdevās tikt pie septiņu punktu pārsvara, bet daži garām aizmesti metieni pirmās ceturtdaļas pirmajā pusē ļāva viesiem pietuvoties līdz viena trejača tiesai. Ceturkšņa vidū elegants caurgājiens padevās “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas kapteinim Klāvam Dubultam, panākot rezultātu 14:8. No rezervistu soliņa mačā rezultatīvi ienāca Ervīns Ivanovs, divas reizes īsā brīdī metot precīzi no tālās distances. Punktu mača pirmajām desmit minūtēm pielika izspēlēta sadarbība, ko noslēdza Reinis Ermansons. Rezultātā 32:19.

Otro desmit minūšu ievadā Valters Vēveris divas reizes bija precīzs no tālmetienu līnijas, savukārt Raineram Kalniņam padevās rezultatīvs caurgājiens uz grozu. Perioda vidū Ervīns Ivanovs raidīja grozā savu trešo tālmetienu, kas “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pārsvaru palielināja līdz trešajam punktu desmitam. Kalniņa sekmīgais caurgājiens uz  nesportisku noteikumu pārkāpumu izprovocēja pretinieku komandas līderi Elvi Šukteri, kas jaunajam valmieriešu saspēles vadītājam vienā uzbrukumā ļāva gūt četrus punktus, palīdzot noorganizēt pamatīgu mājinieku komandas izrāvienu. Pusotru minūti pirms puslaika beigām sarežģītu tālmetienu pāri pretinieka rokām raidīja Kalniņš, liekot noelsties līdzjutējiem Vidzemes Olimpiskā centra tribīnēs. Ejot lielajā pārtraukumā, viss liecināja par briestošo kārtējo sagrāvi. Rezultātu tablo pēc pirmā puslaika rādīja - 68:32.

Otro puslaiku “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” uzsāka ar dzelžainu aizsardzību, kas pēc pārtvertām bumbām ļāva doties azartiskos uzbrukumos. Ātrajā pārejā vairākkārt valcēnieši pazaudēja mājinieku snaiperus, kas divreiz precīzam no tālās distances ļāva būt Mārtiņam Vīņaudam. Viesu komanda, netiekot galā ar mājinieku uzbrukumiem, izpelnījās tehniskās piezīmes, kas tiesnešiem no spēles laukuma lika patriekt “Valkas SI/Smiltene” līderi Elvi Šukteri un komandas galveno treneri Kārli Večenu, tobrīd rezultātam esot 90:38. Mača turpinājumā mājinieki spēlēja nepiespiesti un punkti krājās ļoti strauji. Jau divas ar pusi minūtes pirms trešās ceturtdaļas noslēguma Reinis Ermansons ar trejaci pārsniedza simts punktu robežu valmieriešiem. Pirms mača noslēdzošajām desmit minūtēm Roberta Zeiles trenētā komanda atradās vadībā ar 106:53.

Pēdējā mača nogrieznī visiem jau bija skaidrs spēles iznākums, tādēļ abu komandu spēlētājiem ik pa laikam pazuda koncentrācija, kas noveda pie neprecīzām darbībām. Tomēr mājinieku pārsvars nevienā brīdī nebija apdraudēts, tieši pretēji – “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” jau astoņas minūtes līdz mača noslēgumam panāca +60. Valmierieši arī ceturtdaļas otrajā pusē turpināja bradāt pa viesu aizsardzību, divas ar pusi minūtes līdz spēles beigām gūstot 132. punktu, kas atkārtoja komandas visu laiku rezultatīvāko spēli LBL 2. divīzijas turnīrā, kas tika sasniegt abu komandu pirmajā tikšanās reizē. Rezultativitātes rekordu izdevās pārspēt pēc Ervīna Ivanova metiena no groza apakšas. Beigās vēl trejaci realizēja Valters Liepiņš, pieliekot mačam punktu ar 137:72.

Mača rezultatīvākais spēlētājs ar 27 gūtiem punktiem bija Valters Vēveris, kurš to veica ar gana pieklājīgu metienu procentu. Savukārt Ervīns Ivanovs realizējot piecus no sešiem trejačiem atzīmējās ar kopumā gūtiem 22 punktiem. Viesu rindās rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Niks Višņēvičs.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" – “Valka SI/Smiltene" 137:72 (32:19, 36:13, 38:21, 31:19)

Vēveris 27, Ivanovs 22, Dubults 17, Ermansons 16, Kalniņš 15, Kohanovs 14, Vīņauds 13, Liepiņš 7, Riekstiņš 4, Engers 2

Mača rezultatīvākais spēlētājs Valters Vēveris par spēles plānu: “Zinājām, ka pretinieki nav paši stiprākie, tādēļ treneri bija uzlikuši noteiktu spēles plānu, lai patrenētu konkrētas lietas. Kā redzējāt, visu spēli aizvadījām principā bez sadarbībām, vairāk kustinot bumbu un spēlējot pick’n’roll sadarbības. Aizsardzībā vairāk paņēmām zonu, kas mums nav raksturīgi. Tas ar domu, lai nākotnē, kad nāks stiprās komandas pretī, būtu gatavi.”

“Prieks par to, ka labi nospēlēju, bet galvanais, ka komanda uzvarēja. Šī spēle nav tā, kurā jāskatās uz statistiku. Kad nāks pretī lielāks komandas, tad varēs priecāties par paša sniegumu un precizitāti. Šī spēle nav rādītājs. Mana loma laukumā ir pienest papildu enerģiju, uzlādēt komandas biedrus. Kā jaunākajam spēlētājam komandā trenera uzdevums ir krampēt ptrtiniekus aizsardzībā un uzbrukumā izmantot iespējas, kuras komandas biedri man izkārto. Es novērtēju to ko treneris dara manā labā. Minūtes man ir, jāprot tās izmantot un jānes augļi trenera uzticībai,” savu sniegumu un lomu komandā komentē 17 gadus vecais aizsargs Vēveris.

Informāciju sagatavoja:

Regīna Grosa

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Epasts: regina.grosa@va.lv

Mob. 27190360