“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, sakaujot RTU, uzsāk regulārās sezonas finiša spurtu

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā 13. martā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” savā laukumā – Valmieras 5. vidusskolā uzņēma Rīgas Tehnisko Universitāti. Mača noslēdzošajās desmit minūtēs valmierieši strauji palielināja iekrāto pārsvaru, nokārtojot panākumu ar 89:64.

Spēli “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sāka ar samērā neierastu starta piecinieku, maču sākot Renāram Apsītim, Valteram Liepiņam un Reinim Ermansonam, kuriem piebiedrojās ierastie sākumsastāva vīri Toms Kohanovs un komandas kapteinis Klāvs Dubults. Tas gan netraucēja valmieriešiem sākt rezultatīvi, maču ar trejaci atklājot Apsītim. Savukārt pēc Ermansona tālmetiena rēķins pēc nepilnām trīs nospēlētām minūtēm sasniedza 12:3. Ceturtdaļas otrajā pusē rezultatīvi spēlē iesaistījās Valmieras komandas spēlētāji no rezervistu soliņa, pēc Ervīna Ivanova trejača sasniedzot 12 punktu vadību. Divas minūtes līdz pirmās ceturtdaļas izskaņai ar ambiciozu bumbas triecienu grozā centās izcelties Liepiņš, tomēr viņam nedaudz pietrūka, lai pieceltu kājās tribīnēs sanākušos līdzjutējus. Punktu mača pirmajām desmit minūtēm pielika Jāņa Engera pustālais metiens, kas deva rezultātu 29:17.

Otro desmitminūti ar diviem punktiem iesāka Rainers Kalniņš, bet turpinājumā ar vēl vienu trejaci izcēlās Ivanovs. Tomēr pēc nonākšanas iedzinējos ar 14 punktu starpību, RTU spēja veikt sešu punktu izrāvienu, bet valmierieši ātri atguvās un jau otrā ceturkšņa vidū bija vadībā atkal ar vairāk nekā desmit punktu starpību. Otrā perioda laikā valmierieši aizsardzībā spēlēja samērā brīvi, desmit minūšu laikā tikai divreiz pārkāpjot noteikumus pret pretinieku uzbrucējiem. Noslēdzošajā pirmā puslaika minūtē pustālo metienu realizēja Ervīns Ivanovs. Lielajā pārtraukumā valmierieši devās ar desmit punktu pārsvaru – 47:37.

Otrajā puslaikā mājinieki vairākkārt iepriecināja savus līdzjutējus ar bumbas triecieniem grozā no augšas. Par šo prieku skatītājiem parūpējās Jānis Engers un Klāvs Dubults. Tomēr viesu komanda, par spīti izteiktam pastarītes statusam, neko par brīvu mājiniekiem nedāvināja, spējot pietuvoties līdz sešu punktu starpībai. Trīs ar pusi minūtes līdz trešā ceturkšņa beigām efektīgi pretinieka metienu bloķēja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas kapteinis Dubults. Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm Mārtiņa Vīņauda trejacis deva rezultātu 65:55.

Mača pēdējās desmit minūtes ar trejaci izdevās iesākt Daiņa Bertāna trenētajai RTU komandai. Savukārt turpinājumā pārliecinošāk spēlēja valmierieši, komandas biedra metienu pielabojot Mārim Riekstiņam un savu kārtējo trejaci grozā raidot Ivanovam. Ceturtdaļas vidū ar lieliskām piespēlēm komandas biedrus metienu pozīcijās nolika Rainers Kalniņš, taču Reinis Ermansons divreiz “nozaga” savam komandas biedram rezultatīvas piespēles, realizējot metienus tikai ar otro mēģinājumu. Četras minūtes līdz mača noslēgumam Kalniņš ņēma lietas savās rokās, veicot elegantu trīs punktu gājienu. Mača izskaņā Vidzemes Augstskolas studenti dominēja cīņā par atlēkušajām bumbām, neļaujot pretiniekiem cerēt uz atspēlēšanos. Punktu mačam ar diviem punktiem no groza apakšas pielika Elvis Brokāns, sasniedzot rezultātu 89:64.

Par spēles rezultatīvāko spēlētāju valmieriešu rindās kļuva Ervīns Ivanovs, sakrājot 20 punktus, tostarp četras reizes esot precīzam no tālmetiena līnijas. Savukārt Reinis Ermansons izcēlās ar 14 gūtiem punktiem. RTU rindās 20 punktus guva Eduards Grabovskis, bet par punktu mazāk Laurim Bērziņam.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" – Rīgas Tehniskā Universitāte 89:64 (29:17, 18:20 18:18, 24:9)

Ivanovs 20, Ermansons 14, Dubults 12, Engers 7, Riekstiņš 7, Vīņauds 6, Liepiņš 6, Kalniņš 6, Apsītis 5, Kohanovs 4, Brokāns 2.

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas noslēdzošās divas mājas spēles “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīs 16. un 19. martā, savā laukumā attiecīgi uzņemot RSU un BA “Turība” komandas.