Valmiera man asociējas ar kaut ko veselīgu gan ēdienos, gan dzīvesveidā

Atgriežoties Vidzemes Augstskolas rubrikai “Mana vieta Valmierā”, iepazīsim Informācijas tehnoloģiju studiju virziena direktori – Mairitu Zaķi, kas uz interviju ieradās ar savu meitu Māru, kurai tikpat ļoti patīk Dzirnavu ezeriņš, cik viņas mammai. Par sevi un aktualitātēm Vidzemes Augstskolā dalās pati Mairita.

 

-Kāda ir jūsu mīļākā vieta Valmierā? 

M: Pirmā vieta, kuru es iedomājos, ir Dzirnavu ezeriņš. Man patīk, ka šī vieta ir tuvu centram, tajā pašā laikā tā ir klusa, satiksme nav tik ļoti dzirdama un ir daba, ūdens un miers. Pēdējā laikā gan nesanāk tik bieži šeit būt, tagad vairāk sanāk pavadīt laiku pie ezeriņa esošajā rotaļu laukumā bērniem.

Dzirnavu ezeriņš

-Kas Valmieru atšķir no citām Latvijas pilsētām?

M: Man šķiet, ka Valmiera atšķirībā no daudzām citām Latvijas pilsētām ir tāda dzīvīga pilsēta, ir teātris, kino, Valleta, viss kaut kas notiek, bet tajā pašā laikā man patīk, ka te ir arī daudz dabas, samērā ātri var atrast kādu stūrīti.

- Kā Jūs nonācāt līdz Vidzemes Augstskolai?

M: Jau vidusskolā mani interesēja un padevās matemātika, informātika, apmeklēju programmēšanas pulciņu, tad turpināju savas gaitas “Informācijas tehnoloģijas” studiju programmā Vidzemes Augstskolā, kur pēc laika man piedāvāja darbu un tā pakāpeniski nonācu līdz esošajam amatam, vadu studiju virzienu Informācijas tehnoloģijas. Bet pats pirmais darbs man bija projektu vadītājas amats nelielā uzņēmumā un, kad piedāvāja darbu ViA, tad es, protams, piekritu. Visvairāk augstskolā man patīk darbs ar studentiem.

-Kam Jūs savā darba ikdienā pievēršat vislielāko uzmanību?

M: Man šķiet, ka augstskolā daudziem tie darbi ir tādi sezonāli. Ir brīži, kad jāiespringst – semestra sākums un noslēgums un pārējā laikā viss, kā pa kalniem un lejām. Galvenais, lai studenti ir apmierināti un spēj gūt zināšanas, galu galā mēs visi strādājam augstskolā priekš studentiem.

-Vai jums ir kāda īpaša metode, kas palīdz saņemties sarežģītās situācijās? Kāda tā ir?

M: Neteiktu, ka tā ir metode, bet vairāk atbalsts no apkārtējiem, manas ģimenes un draugiem, tas ir mans atbalsta punkts.

-Kas Jūs iedvesmo un motivē?

M: Darbā tie noteikti ir studenti, kad viņi jūt gandarījumu par augstskolas absolvēšanu, par iegūto, tad arī es pati jūtu gandarījumu par paveikto. Bet tādā ikdienā man ļoti palīdz koncentrēties laba mūzika, kas veicina darba gaitas.

-Kas Jums ir šā brīža lielākā aktualitāte?

M: Pēdējo divarpus gadu lielākā aktualitāte ir Māra - mana meita, lielākoties, kad neesmu darbā, tad visa uzmanība tiek veltīta viņai. Protams, aktuālas ir visas jaunās lietas, jaunas studiju programmas “Informācijas tehnoloģijas” specializācijas, jauno studentu uzņemšana un gatavošanās jaunajam studiju gadam.

- Kāda ir Valmieras garša?

M: Ēdiens, ko es sāku gatavot, kad uzsāku dzīvi Valmierā, un tas man arī asociējas ar šo pilsētu, ir rīsi ar dārzeņiem. Uzvāra rīsus un tad sacep pēc izvēles dārzenīšus, es lieku papriku, kukurūzu, zirnīšus, bet katrs var pievienot pēc garšas, ko vien vēlās. Veselīgi un garšīgi. Valmiera man arī asociējas ar kaut ko veselīgu gan ēdienos, gan dzīvesveidā.

Mairita Zaķe ar meitu