Valmierieši savā laukumā paliek neuzvarēti

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas ietvaros piektdien, 27. oktobrī, "Valmiera Glass ViA" laukumā uzņēma "VEF Skola" basketbolistus. Mājas spēlē Valmiera guva 54 punktu pārsvaru pār laukuma viesiem un mačs noslēdzās ar rezultātu 114:60.

Spēle aizsākās ar precīzu Maksima Hudina trejaci, taču uzreiz pēc šī sekmīgā tālmetiena, pretinieks ieguva pirmo personīgo piezīmi pret Jāni Engeru. Līdz ar to valmieriešiem bija iespēja iegūt savus pirmos punktus šajā mačā, tomēr uzbrucējs realizēja tikai vienu no diviem soda metieniem. Pirmajās spēles minūtēs Valmiera palika iedzinējos, taču, iegūstot spēles ritmu un raidot precīzus tālmetienus, "Valmiera Glass ViA" pirmo ceturtdaļu noslēdza ar labvēlīgu rezultātu ‑ 33:19.

Otro ceturtdaļu ar rezultatīvu divu punktu metienu no groza apakšas iesāka "Valmiera Glass ViA" aizsargs Ervīns Ivanovs. Kamēr valmierieši turpināja būt rezultatīvi, laukuma viesi mēģināja gūt punktus, taču metieni bija neprecīzi. "VEF Skola" spēlēja agresīvi, tādejādi saņēma lielu skaitu personīgo piezīmju un Valmierai bija iespēja iegūt punktus komandai ar precīzo soda metienu palīdzību. Šīs ceturtdaļas laikā mājinieki bija precīzi ne tikai metienos no soda līnijas, bet arī pie trīspunktu. Ceturtdaļas pēdējās minūtes noslēdzās ar rezultatīvu tālmetienu no viesu komandas uzbrucēja Oskara Jakuba Hlebovicka, uz kuru valmierieši atbildēja ar teicamu uzbrukumu, kurā Reinis Ermansons ieguva pēdējos divus punktus šajā ceturtdaļā. Puslaiks noslēdzās ar rezultātu 56:35, atstājot "VEF Skola" iedzinējos ar 21 punktu deficītu.

Vidzemes Augstskolas studenti maču pēc puslaika pārtraukuma turpināja tik pat pārliecinoši kā pirms tā. Iesākot trešo ceturtdaļu, valmierieši jau pirmajās sekundēs guva punktus. Pēc Reiņa Ermansona un Ervīna Ivanova sekmīgajiem metieniem no groza apakšas rezultāts uz tablo rādīja par labu mājiniekiem - 73:41. Valmiera turpināja spēlēt pārliecinoši abās laukuma pusēs. Divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām punktu pārsvaru pār laukuma viesiem palielināja precīzais Valtera Liepiņa divu punktu metiens, tomēr pēc tam komandai neizdevās gūt rezultatīvus metienus. Rezultāts pirms pēdējās ceturtdaļas bija pārliecinošs, trešā ceturtdaļa noslēdzās ar 30 punktu pārsvaru - 80:50.

Pēdējās mača desmit minūtes iesākās ar soda metieniem no Jāņa Engera, no kuriem viens tika realizēts. Šiem metieniem sekoja precīzi tālmetieni no Ervīna Ivanova un Valtera Vēvera puses. Ceturtdaļas pirmajā pusē Valmiera jau bija ieguvusi 40 punktu pārsvaru. Turpinot ar uzbrukumiem, laukuma viesiem vairs jau nebija izredžu pietuvoties rezultātam, jo precīzie Toma Kohanova un Māra Riekstiņa tālmetieni palielināja pārsvaru pār pretiniekiem. Ceturtdaļas pēdējās minūtēs vairākkārt trīs punktu metieni netika realizēti, taču valmieriešiem izdevās raidīt vairākus precīzus divpunktu metienu. Mača pēdējā minūtēs sekmīgs bija pretinieku uzbrucējs Artūrs Āboltiņš, bet spēles beigu sekundēs no Valtera Liepiņa piespēles valmieriešiem trīs punktus guva Māris Riekstiņš. "Valmiera Glass ViA" katru ceturtdaļu aizvadīja pārliecinoši ar sekmīgiem uzbrukumiem un aizsardzību, tādejādi pieveicot "VEF Skola" basketbolistus, spēle noslēdzās ar rezultātu - 114:60.

Par šī mača rezultatīvākais spēlētājs mājienieku rindās kļuva Toms Kohanovs ar 21 punktu, bet no viesu  sastāva - ar 15 punktiem Maksims Hudins.

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstkola”: Kohanovs 21, Vēveris 20, Ivanovs 17, Dubults 15, Ermansons 12, Engers 10, Liepiņš 10, Riekstiņš 9, Burda, Ābols