ViA komunikācijas un mediju studiju virziena lektore, Agnese Dāvidsone

Vidzemes Augstskola aicina vidusskolēnus apmeklēt Medijpratības nodarbības

Vidzemes Augstskola (ViA) 9.-12. klašu audzēkņiem 2017./2018. akadēmiskajā gadā piedāvā Medijpratības nodarbību ciklu par aktuāliem un nozīmīgiem mediju un informācijas pratības jautājumiem.

Nodarbības notiks reizi mēnesī Valmieras Valsts ģimnāzijā, no plkst. 15:30 līdz 17.00. Piedalīties aicināti visu Valmieras pilsētas izglītības iestāžu 9.-12. klašu audzēkņi. Tās vadīs ViA komunikācijas un mediju studiju virziena lektores Agnese Dāvidsone un Liene Ločmele.

“Mūsdienās nav ne viegli, ne vienkārši orientēties milzīgajā informācijas gūzmā, kur par mūsu uzmanību cīnās dažādas ekonomiskās un politiskās intereses, kā arī gluži vienkārša lētas popularitātes radīšanas kāre,” stāsta nodarbību vadītāja Agnese Dāvidsone. “Nepatiesa informācija cilvēkus ne tikai maldina, bet bieži vien var ietekmēt viņiem nozīmīgus lēmumus. Tāpēc ir svarīgi, ka jaunieši laicīgi attīsta spēju kritiski un objektīvi novērtēt mediju sniegto informāciju.”

ViA ir viena no vairāk nekā 30 organizācijām Latvijā, kas apņēmušās aktīvi sekmēt sabiedrības informācijas un medijpratības prasmes. Daļa no ViA Medijpratības iniciatīvas ir arī vidusskolēnu izglītošana par kvalitatīva mediju satura atpazīšanu, patēriņu un radīšanu.

Programmas saturs un norise:

  • 2017. gada 10. oktobrī: Mediju efekti: zinātniski pierādītie efekti, kā mēs zinām to, ko mēs zinām, kā arī mediju loma zināšanu konstruēšanā;
  • 2017. gada 7. novembrī: Mediju satura kritiska analīze I: ķermeņa ideāls, dzimtes lomas un reklāma;
  • 2017. gada 5. decembrī: Mediju satura kritiska analīze II: dažādu grupu atainojums medijos;
  • 2018. gada janvārī: Kritiskā domāšana I: pamatprincipi avotu uzticamības un argumentācijas kvalitātes pārbaudīšanai;
  • 2018. gada februārī: Kritiskā domāšana II: praktiskās prasmes informācijas pārbaudīšanā;
  • 2018. gada martā: Kritiska pieeja informācijas atlasē, mūsu spējas ietekmēt to, kādu saturu redzam sociālo mediju vidē;
  • 2018. gada aprīlī: Mediju industrijas aizkulises: studiju vizīte un tikšanās ar mediju profesionāļiem.

Interesenti var sekot ViA Medijpratības aktualitātēm, augstskolas tīmekļa vietnē, kur tā nodarbojas ar publiskajā telpā eksistējošu mītu gaisināšanu un izglītošanu par mediju un informācijas jautājumiem.