Andris Jurga

Radio Tev programmu direktors un SIA 80ART līdzīpašnieks
Komunikācija un sabiedriskās attiecības

Kas ietekmēja Jūsu izvēli uzsākt studijas Vidzemes Augstskolā?

Kad man vajadzēja izvēlēties augstskolu, tas bija 2006. gadā, tajā laikā strādāju Liepājā “Rietumu radio”. Man bija zināma pieredze žurnālistikā un darbā ar medijiem. Tā brīža direktore Līga Ratniece man ieteica, ka nevajadzētu mācīties žurnālistiku, bet redzēt to no otras puses, mācīties sabiedriskās attiecības, tad labāk izprastu to, ko dara žurnālists. Atmiņā bija palicis arī praktikants, kas brauca no Valmieras uz Liepāju praksē un direktore teica, ka Vidzemes Augstskola varētu būt laba izvēle. Tad es tiešām izvēlējos braukt lielo attālumu, lai studētu Valmierā un man ļoti palaimējās, jo es tiku studēt, tajā laikā bija liels konkurss un bija arī zināmi cilvēki, kas palika “aiz strīpas”.

Ko, Jūsuprāt, ir svarīgi ņemt vērā, pieņemot īsto lēmumu – kādā nozarē darboties nākotnē? Kam Jūs ieteiktu pievērst uzmanību tiem, kas plāno pieņemt lēmumu par studiju uzsākšanu?

Izvēlies to, kas tev patīk un tev vairs nekad nebūs jāiet uz darbu. Tā tiešām ir, ja studēsi to, ko vēlas kāds cits, tad tici man arī pēc 10 gadiem, tas nepatiks.

Kā Jūs vērtējat izvēlēto un apgūto studiju programmu? Kādas zināšanas un iegūtās prasmes ir bijušas vērtīgākās un noderīgās tieši Jums?

Man ļoti patika pats studiju sākums, jo pēc vidusskolas viss likās jauns un citādāks, tajā laikā izglītība vidusskolā likās ļoti stagnējoša un tāla no tā, kas man būs vajadzīgs. Augstskola atkal bija tā: “o, tā arī var, o, mēs mācamies teoriju, ko pielietosim praktiski?” Un man ļoti noderēja arī Mārketinga studiju kurss pie Plotkāna kunga, joprojām izmantoju gūtās zināšanas.

Kā Jūsu izvēlētā studiju programma sasaistās ar Jūsu pašreizējo nodarbošanos? Ar ko šobrīd nodarbojaties?

Šobrīd es strādāju pašizveidotajā uzņēmumā SIA “80ART”, kuru izveidoju kopā ar savu tā laika istabas biedru kopmītnēs Tomu Bergu. Izdomājām ideju un diezgan ilgi nerealizējām, tad Toms man uzzvanīja un pateica, ka nevēlās strādāt reklāmas aģentūrā un tad arī izvilkām ideju no plauktiņa, notraucām puteķlus un realizējām. Nu jau sešus gadus veiksmīgi darbojamies uzņēmumā. Savukārt, tas, ko es daru radio, tiešā veidā saistās ar iegūto izglītību. Augstskolā es ļoti reti, kaut ko pierakstīju un pasniedzējiem likās, ka neklausos, bet es paturēju prātā visu to, kas tika rādīts vizuāli un to, kas man likās varētu noderēt, pārējo nemaz necentos iegaumēt.

Kādiem cilvēkiem (raksturs, aizraušanās, intereses), Jūsuprāt, ir piemērota šī studiju programma?

Slinkiem cilvēkiem (smejas), kuri gatavi mainīt savu izturēšanos, paradumus, jo atnākot uz šo studiju programmu vairs nesanāks slinkot. Uzlabosies gan prasmes strādāt, gan arī raksturs. Esmu pateicīgs Vidzemes Augstskolai.