Pieteikšanās gids

Pamatstudijas
PIRMS PIESAKIES PAMATSTUDIJĀS (koledža un bakalaurs)

Izpēti ViA studiju piedāvājumu.  Svarīgākais ir saprast, kura nozare Tev interesē visvairāk! Ar iegūtu vidējo izglītību vari iestāties ViA koledžas un bakalaura līmeņa programmās.

*ViA koledžas programmas lielākoties ir 2 gadu izglītības programmas inženierzinātnēs.  Divu studiju gadu laikā iegūsi profesionālās zināšanas un dosies praksē, kas būs labs pamats, lai varētu veiksmīgi startēt darba tirgū.

*ViA bakalaura programmas lielākoties ir 4 gadu izglītības programmas. Absolvējot kādu no šīm programmām, iegūsi ne tikai bakalaura grādu, bet arī konkrētu kvalifikāciju, kas palīdzēs  gūt pamatīgāku darba pieredzi.

Rūpīgi iepazīsties ar izvēlētās programmas aprakstu – studiju kursu saraksti palīdzēs saprast, kāds ir programmas saturs, absolventu un studentu stāsti –  iedvesmoties un radīt priekštatu par studiju vidi un darba ikdienu.

*Šeit iespējams lejuplādēt mūsu info materiālus – Bukletu

Izpētot programmu, pievērs uzmanību arī uzņemšanas prasībām – kādi centralizētie eksāmeni un vidējās atzīmes tiks ņemtas vērā, aprēķinot konkursa rezultātus.

Kā arī atceries, ka, izšķiroties par labu kādai studiju programmai un/vai augstskolai, ne tikai budžeta vietai ir nozīme! Katrai augstskolai ir savi plusi un mīnusi, savas vērtības un priekšrocības. Kāpēc vērts studēt Vidzemes Augstskolā, vari iepazīties šeit.

PIETEIKŠANĀS PROCESS

1. kārtas svarīgākie datumi (Papilduzņemšana uz pašfinansētajām vai atlikušajām valsts budžeta vietām norisināsies divos atsevišķos posmos)

  • Pieteikšanās klātienē: 3. jūlijs – 10. jūlijs
  • Pieteikšanās elektroniski: 25. jūnijs – 10. jūlijs

Vidzemes Augstskolas uzņemšanas punkti būs Valmierā, Cēsu ielā 4, kā arī Rīgā, 11.novembra krastmala 29, “Valmieras pilsētas pārstāvniecība Rīgā”.

Saraksts ar budžeta vietām un studiju maksām lejuplādējams šeit.
3 soļu shēma apskatāma šeit.
Uzņemšanas noteikumi apskatāmi šeit.

Uzņemšanas kalendārais plāns apskatāms šeit.

Saraksts ar dokumentiem, kas ņemami līdzi, atrodams šeit

Lai pabeigtu vienoto pieteikumu studijām, pēc elektroniskā pieteikuma aizpildīšanas, Tev ir jāierodas kādā no Tev tuvākajiem uzņemšanas punktiem un klātienē jāuzrāda nepieciešamie dokumenti. 

Pieteikuma apstiprināšana uzņemšanas punktos: 3. jūlijs – 10. jūlijs

 

Konkursa rezultāti tiks paziņoti portālā www.latvija.lv, kā arī SMS un e-vēstules veidā. Ja esi ieguvis studiju vietu, no 28. līdz 30.augustam dodies noslēgt studiju līgumu Valmierā, Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4.

Ja neesi ieguvis kāroto studiju vietu, tad līdz 17. jūlija plkst.16:00 savā elektroniskajā pieteikumā nospied pogu „Pieteikties 2. kārtai”

Lai reģistrētos 2.konkursa kārtā iegūtajā studiju programmā, no 18. līdz 20.jūlijam dodies uz attiecīgo augstākās izglītības iestādi un noslēdz studiju līgumu.

PĒC PIETEIKŠANĀS

Visa nepieciešamā informācija par vietu, ko turpmāk sauksi par mājām jeb kopmītnēm atrodama šeit

Ja neesi ieguvis budžeta vietu Tev noteikti, noderēs informācija par studiju maksas atlaidēm un iespēju pieteikties kredītam.

Ja vēlies sevi pilnveidot, izaicināt un iedvesmot arī ārpus studijām, iesakām ieskatīties ārpusstudiju aktivitāšu sarakstā šeit

Lieti noderēs arī informācija par to, ko Valmiera piedāvā.

Maģistrantūra
Pirms piesakies MAĢISTRANTŪRĀ

ViA augstākā līmeņa studiju programmas veidotas tā, lai sniegtu iespējami lielāku pievienoto vērtību, nostiprinot jau iegūtās zināšanas un prasmes, papildus sniedzot jaunas iespējas un padarot profesionālo darbību efektīvāku.

Studiju programmas, kurās norisinās uzņemšana 2018.gadā redzamas šeit.

Izpētot programmu, pievērs uzmanību uzņemšanas prasībām un lekciju norises laikiem*. ViA tās izveidotas tā, lai iespējami netiktu kavēts darba process.

* Studiju laika plāns un uzņemšanas prasības atrodamas konkrētās studiju programmas aprakstos.

Pieteikšanās process

Pieteikties uz atlikušajām budžeta vai pašfinansētajām studiju vietām bakalaura, koledžas vai maģistra studiju programmās vari klātienē Cēsu ielā 4, Valmierā darba dienās no plkst. 10:00 līdz 14:00.

3. un 4. kārtas svarīgākie datumi (papilduzņemšana uz pašfinansētajām vai atlikušajām valsts budžeta vietām norisināsies divos atsevišķos posmos)

  • Pieteikšanās klātienē: 24. jūlijs – 4. augusts un 21.–25. augusts

Saraksts ar budžeta vietām un studiju maksām lejuplādējams šeit.
Uzņemšanas noteikumi apskatāmi šeit.
Uzņemšanas kalendārais plāns apskatāms šeit.

Ja izvēlētajā studiju programmā paredzēts iestājpārbaudījums, tad piesakoties studijām, saņemsi informāciju par tā norises laiku, vietu un nosacījumiem.

Iestājeksāmeni (ja norādīts): 5. augusts (3.kārta)

Iestājeksāmeni (ja norādīts): 26. augusts (4.kārta)

Konkursa rezultāti tiks paziņoti 7. augustā (3.kārta) un 28.augustā (4.kārta). Ja esi ieguvis studiju vietu, no 28. līdz 30.augustam dodies noslēgt studiju līgumu Valmierā, Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4.

 

Papildu informācija

ViA Studiju administrēšanas grupa:

Valmiera, Cēsu iela 4, C-205. kabinets

T.: 26182255

E: uznemsana[at]va.lv