“Dosim svecēm otru elpu”

Ceturdiena, 05. Novembris

Teju katram mājās var atrast pa kādai ne līdz galam izdegušai vai vienkārši savu skaistumu zaudējušai svecei. Savus mirkļus tās ir nokalpojušas, taču daļa no tām līdz galam tomēr nav izdegušas. Ko darīt ar tām svecēm, kuras aizdedzināt vairs neizdodas, taču vasks vēl palicis? Vidzemes Augstskolas studenti piedāvā iespēju šīm svecēm “Dot otru elpu”!

Ekoskolu rīcības dienu ietvaros, 5. novembrī, uzsākta sveču vākšanas akcija, kurā aicināts piedalīties ikviens, atnesot jau savu laiku nokalpojušās sveces vai sveču pārpalikumus. Tam izveidotas speciāli paredzētas kastes, kuras atrodamas Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4 un Tērbatas ielā 10.  Sveču vākšanas akcija turpināsies līdz pat 13. decembrim.

Saziedotās sveces vēlāk tiks pārkausētas, iegūs jaunu veidolu un iedegsies par godu Vidzemes Augstskolas 25. dzimšanas dienai. 

Ekoskolu programma ir starptautiska kustība, kas veicina jauniešu izpratni par ilgtspējīgu un dabai draudzīgu dzīvesveidu, arī Vidzemes Augstskola kā ekoaugstskola aktīvi tajā iesaistās. Atbalstot šo akciju mēs katrs kaut nedaudz varam palīdzēt samazināt atkritumu daudzumu, dodot iespēju radīt, ko jaunu no jau esošā. Nemetīsim laukā vecās sveces, bet gan “Dosim svecēm otru elpu”!