Festivāla LAMPA diskusija

Piektdiena, 01. Jūlijs

Brīvība izteikties, vārda brīvības izpratne kā būtisks demokrātiskas sabiedrības pamats, agrāk šķita tik saprotama un plaša, bet nu tās robežas tiek pārbaudītas un no jauna caurlūkotas. Pasauli plosa dažādi globāli satricinājumi - ar klimata pārmaiņām saistītas dabas kataklizmas, pandēmija un vēl jo vairāk - aktīvi militāri konflikti. Šie apstākļi gan atsevišķi, gan visi kopumā veido pamatu diskusijai par sabiedrības uzskatiem un vērtībām, visvairāk - par to, kur ir robežšķautne starp personīgo brīvību, brīvību izteikties un kolektīvo drošību.

Tāpēc aicinām Jūs pievienoties uz Vidzemes Augstskolas rīkoto diskusiju festivālā LAMPA "Drošība un vārda brīvība (ne tikai) virtuālajā vidē – vai tām ir robežas?"

 Datums un laiks: 1. jūlijā 21:30-22:30
 Skatuve: 13 Skatuve SPULDZE 
 Norises vieta kartē: Cēsu pils parks 
 Pasākums notiks tikai klātienē


Šajā diskusijā centrālais jautājums būs: kur beidzas atšķirīgs personīgais viedoklis un kur sākas maldi, dezinformācija vai klaji meli? Kur beidzas personīgā pārliecība un kur sākas slēptu savu vai svešu interešu pārstāvēšana? Kur beidzas vārda brīvība, kur sākas un beidzas ierobežojumi, cenzūra un varas vai sabiedrības diktāts (“cancel kultūra”)? Vai individuālā brīvība vai drošība ir svarīgāka par izpausmes brīvību? Vai šāda robeža vispār ir nosakāma universāli?

Diskusijā piedalīsies eksperti no akadēmiskās un profesionālās vides, pārstāvot komunikācijas, virtuālo un digitālo tehnoloģiju, kiberdrošības jomas. 
Diskusiju vadīs:
Līga Priedenfelde, Vidzeme TechGirl līdzradītāja


Diskusijā piedalīsies:
Liene Ločmele, Vidzemes Augstskolas rektore,
Uldis Lībietis, Tet IT drošības pārvaldnieks, datu aizsradzības un IT risku nodaļas vadītājs,
Juris Pūce, Uzņēmējs, pasniedzējs un digitālās drošības entuziasts
Ieva Bērziņa, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadošā pētniece