Lekcija “Jauni datu avoti un metodes tūrisma statistikā”

Piektdiena, 15. Novembris

Šodien, 15.novembrī plkst. 14:00 - 15:00 Vidzemes Augstskolā Cēsu ielā 4, C114. telpā norisināsies atklātā lekcija tūrisma studentiem un ieinteresētiem nozares pārstāvjiem “Jauni datu avoti un metodes tūrisma statistikā”.

Lekciju vadīs Andris Klepers, ViA HESPI institūta pētnieks un pēcdoktorantūras projekta TourInteLV (Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/100) īstenotājs un Centrālās statistikas pārvaldes pārstāvji – Transporta un tūrisma statistikas daļas vecākās referentes – Dita Zemīte un Ilze Timermane. Pētnieki iepazīstinās ar 1,7 miljoniem tiešsaistē pārdoto publisko pasākumu biļešu datu analīzes rezultātiem – kādas jaunas zināšanas sniedz alternatīvu lielo datu avotu iesaiste. Arī par globālajās rezervēšanas platformās iekļauto tūristu mītņu noslodzi un galveno tūrisma statistikas rādītāju aprēķināšanu.

Cita jauna analizētu datu kopa ir par ārpus ES ekonomiskās zonas ceļotāju tēriņiem, izmantojot Tax Free sistēmu. Šīs iespējas palīdz izprast ceļotāju mobilitāti un tūrismā notiekošos procesus padziļinātāk, atklājot atsevišķus jaunus aspektus un papildinot jau esošo tūrisma statistiku. Mērķtiecīga tradicionālo un alternatīvo datu avotu operatīva iesaiste stratēģisku lēmumu pieņemšanā ir viedas tūrisma galamērķu pārvaldības nepieciešamība un sniedz pamatojumu darbību plānošanai arī uzņēmējdarbības sektorā.

Lekciju vienlaikus pārraidīs arī Biznesa augstskolā “Turība”, noslēgumā rīkojot kopīgu apspriešanu tiešsaistē.