WRO Nacionālā fināla iepazīšanās pasākums

Svētdiena, 07. Maijs

7.maijā, plkst. 10:00 Vidzemes Augstskolas Tērbatas ielā 10 gaidīsim uz WRO (Pasaules Robotu olimpiādes) Nacionālo finālu - iepazīšanās pasākumu!

 

Organizējot WRO Nacionālā fināla sacīkstes, esam ieguvuši atgriezenisko saiti, ka trūkst informācijas par to, kas tieši ir WRO un kādas ir tā disciplīnas.
Ņemot vērā, ka šīs ir pirmās WRO klātienes sacensības Latvijā, esam atcēluši dalības maksu un pasākuma sākuma daļā esam iekļāvuši izglītojoši-informatīvu semināru. Pašas sacensības aizvadīsim ar atvieglotiem noteikumiem un brīvākā atmosfērā.
Par izglītojoši-informatīvā semināra apmeklēšanu un dalību WRO sacensībās ar savu komandu (jāizpildās abiem nosacījumiem) skolotājs/treneris saņems Vidzemes Augstskolas izsniegtu sertifikātu.

 

WRO informatīvā semināra* kārtība:

1. Īss ieskats WRO (kas tas ir, kategorijas, vecuma grupas, ar ko atšķiras no First Lego League - FLL);

2. WRO sezonas izklāsts, galvenie sagatavošanās posmi (nepieciešamais aprīkojums, sacensību dienas plāns);

3. FLL un WRO - kā maksimizēt dalīto ieguvumu no abām sacensībām - finansētāja perspektīva;

4. FLL un WRO - kā maksimizēt dalīto ieguvumu no abām sacensībām - skolotāja/trenera perspektīva.

5. ViA loma WRO un sadarbība ar Edutus Universitāti Ungārijā;

6. WRO 2024 gada sezona (reģistrācijas process, dalības maksa, nepieciešamais aprīkojums u.c.);

7. Detalizēts Robomission un Future Innovators izklāsts, ieskats Robosports un Future Engineers (kategoriju videoieraksti un iespēja uzdot jautājumus);

* Semināra valoda - angļu un latviešu valoda. Semināru vadīs WRO galvenais tiesnesis no Ungārijas Attila Faragó, WRO Ungārija vadītājs Tamás Szilasi un WRO Latvija vadītājs Oskars Java.

 

Pēcpusdienā, pēc semināra norisināsies izstādes formāta sacensības (vienkāršāki nosacījumi, nekā fināla sacensībās; trīs raundu vietā tikai divi). Izstādes sacensību kārtība:

1. 1 stundu garš sagatavošanās laiks (pirmajās 30 minūtēs atļauta skolotāju/treneru līdzdalība, kas Nacionālajā finālā nav atļauta);

2. 1.raunds - 15 minūtes (ieskaitot karantīnu un robota pārbaudi);

3. 45 minūtes sagatavošanās laiks (pirmajās 10 minūtēs atļauta skolotāju/treneru līdzdalība, kas Nacionālajā finālā nav atļauta);

4. 2.raunds - 15 minūtes;

5. Punktu skaitīšana un rezultātu paziņošana.

 

Uz tikšanos Valmierā!