Zinātnieku nakts'22

Piektdiena, 30. Septembris

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"!

Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Ņem līdzi draugus, ģimeni un arī pašus mazākos!

Būs iespēja gan skatīties izglītojošas filmas, gan "izlēkāt matemātiku", gan zīmēt uz sienas un uzzināt daudz jauna par atkritumu šķirošanu, invazīvām augu sugām un citām interesantām tēmām.

 

ZINĀTNIEKU NAKTS'22 PROGRAMMA:

  • Art Space: izglītojoša vide, kas stāsta par mūsdienu audiovizuālo estētiku 

Art Space ir virtuāla mākslas akadēmija, kurā ikviens var gūt priekšstatu par digitālās mākslas stiliem, klausīties mūsdienu trokšņu estētikas paraugus, iepazīties ar laikmetīgās mākslas paraugiem un radoši izpausties, piem., izvietot telpā digitālas skulptūras, gličot, deformēt objektus, mainīt tekstūras un pat digitāli apgleznot visu virtuālo telpu. 

  • Izlēkāt matemātiku: spiedienjūtīga sensoru paliktņa testēšana un aplikācijas veidošana 

Interesentiem tiks dota iespēja pašiem sev vēlamā izskatā salikt kopā paliktni no cipariem un to testēt vienkāršu matemātikas izteiksmju aprēķināšanai. Pēc paliktņa testēšanas tiks dota iespēja piedalīties tam atbilstošās aplikācijas dizaina un algoritma veidošanā. 

  • Ainavas: ko Tu varētu darīt un kā, lai nacionālās nozīmes vērtīgās ainavu teritorijas saglabātu, atjaunotu un attīstītu

 

  • Virtual Gym, ARehab, spēlēšanās ar sensoriem (muskuļu aktivitāte) 

Aktivitāte 1. Virtuālās realitātes pielietojums fizioterapijā. Fiziskās aktivitātes cilvēkiem ar sēdošu dzīvesveidu virtuālā pasaulē - samazini riskus veselībai un izkusties! Aktivitāti vada fizioterapijas klīnikas "Alakris" pārstāvis. 

Aktivitāte 2.  Paplašinātās realitātes pielietojums fizioterapijā. Mieram un izturībai - elpošanas un dziļo muskuļu vingrojumi animēti reālā pasaulē. Aktivitāti vada ViA VR/AR laboratorijas pētniece Linda Lancere. 

  • ChangeCorner 

Tehnoloģiju atbalsts veselīgu paradumu veidošanā 

  • Atkritumi. Ko tu vēl nezini par atkritumu šķirošanu? 

Atkritumu šķirošanas punkts/stacija - iespēja šķirot atkritumus kopā ar zinātniekiem, vides ekspertiem, uzzināt par atkritumu veidiem, pajautāt neskaidros jautājumus par, piemēram, šķirojamo un nešķirojamo plastmasu.  

  • Nākotnes universitāte 

Tava iespēja uzzīmē savu ideju par nākotnes Eiropas universitāti un dalītites savās domās ar citiem pasākuma apmeklētājiem.

  • Veido Inovāciju Pats 

Pasākuma laikā būs iespējams dzirdēt, uzzināt un redzēt vienu no VIPs projekta laikā radītajām inovācijām– hidroponisko sistēmu (augu audzēšanas alternatīva), kas neprasa augsni, lai nodarbotos ar augkopību. Šis risinājums padara augu audzēšanu iespējamu vietās un telpās, kur līdz šim tas bija vai nu apgrūtināti vai neiespējami (balkoni, istabas, speciāli pielāgotas telpas, u.c.).  

  • Pētniecības video - "Latvijas vēsturiskie novadi: Vidzeme". 

19:00 notiks raidījumu cikla “Latvijas vēsturiskie novadi” sērijas “Vidzeme” skatīšanās, pēc tam 20:00 raidījuma vadītāji Mikus Frišfelds un Gatis Krūmiņš ne tikai atbildēs uz klātesošo jautājumiem, bet arī pārsteigs ar nelielu muzikālu priekšnesumu. Trīs labāko jautājumu uzdevēji savā īpašumā iegūs 2022.gadā izdotās grāmatas "Kā neapmaldīties nākotnē? Piederības un līdzdalības loma demokrātiskas sabiedrības stiprināšanā Latvijā" eksemplārus. 

Raidījumu ciklu “Latvijas vēsturiskie novadi” 2021. gadā izveidoja ReTV sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu, Valsts pētījumu programmu “Vērtības darbībā”. 

 

Tiekamies 30.septembrī, Cēsu ielā 4, plkst. 18:00!