25 / 11 / 2020

Otrdien, 24. novembrī Vidzemes Augstskola (ViA) parakstīja sadarbības līgumu ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC). Turpmākā sadarbība paredz savstarpēju zināšanu pārnesi, ņemot vērā digitalizācijas attīstības tendences.

24 / 11 / 2020

Vidzemes Augstskola dziļās skumjās paziņo, ka 2020. gada novembrī mūžībā devusies Dr.oec., asociētā profesore, Vidzemes Augstskolas ilggadējā docētāja Ligita Melece. Varam būt patiesi lepni, ka augstskolai bija, ir un vienmēr paliks piemiņā asoc. profesores sasniegumi. Viņas devumu zinātnei vērtēs vēl daudzas nākamās paaudzes.

23 / 11 / 2020

Vidzemes Augstskolas pētnieku grupa, kas projekta StarGate ietvaros apņēmusies izstrādāt metodoloģiju, iedziļinās bioloģiskās kartupeļu audzēšanas un pārstrādes niansēs, lai veiksmīgāk attīstītu IT tehnoloģijas, kas nākotnē atbalstīs efektīvāku saimniekošanu. Dalībnieki ielūkojas SIA “Aloja Starkelsen” darbībā, kas ir lielākais kartupeļu cietes ražotājs Baltijas valstīs un  viens no lielākajiem bioloģiskās kartupeļu cietes ražotājiem pasaulē. Viņu ražotajiem produktiem izejvielas – kartupeļus – piegādā ne viens vien Latvijas zemnieks.

xcvxcv

 

17 / 11 / 2020

Vidzemes Augstskolas pētnieki pabeiguši pētījumu “Komunikācijas izaicinājumi un iespējas administratīvi teritoriālās reformas radīto pārmaiņu procesā”. Šodien ar pētījuma rezultātiem tika iepazīstināti pārstāvji no tām administratīvajām teritorijām, kas no 2021.gada apvienosies Valmieras novadā.

12 / 11 / 2020

Par aktuālo tematu -  izglītības tehnoloģiju integrēšana mācību procesā tika diskutēts 23. oktobrī konferencē – praktiskajā seminārā “Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”, kas pulcēja vairāk nekā 110 pedagogus, izglītības iestāžu vadītājus un citus interesentus no visas Latvijas.

ff

 

11 / 11 / 2020

Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta (HESPI) zinātniskais asistents Oskars Java pievērsies dokumentārā mantojuma izpētei. Pētījuma mērķis - veidot sinerģiju starp pētniecību un sabiedrību.