16 / 05 / 2022

Vidzemes Augstskolā maijā ievēlēta jauna Satversmes sapulce 40 dalībnieku sastāvā. Satversmes sapulcē darbojas 24 akadēmiskā personāla pārstāvji, astoņi pilna laika studējošie un astoņi vispārējā personāla pārstāvji.

12 / 05 / 2022

Studiju kursa ietvaros Vidzemes Augstkolas studenti organizē piecu pastaigu taku seriālu pa Valmieras ielām, kas norisināsies 19.maijā no plkst. 17:00. Pastaigu maršruts aptver Rūpniecības ielu – Linarda Laicena ielu – Cēsu ielu – Mazās Stacijas ielu un Leona Paegles ielu, un sniegs iespēju ieraudzīt Valmieras ielu un māju neparastās detaļas.

09 / 05 / 2022

Aprites ekonomika paredz resursu atkārtotu izmantošanu, lai tie tiktu lietoti maksimāli ilgi, pirms kļūst par neizmantojamiem atkritumiem. Tādā veidā tiek pagarināts materiālu dzīves cikls, ļaujot samazināt dabas resursu ieguvi. Vidzemes Augstskolas lektores Marijas Katrīnas Dambes  (“NOMAD architects”) vadībā arhitektūras studenti aprīļa sākumā veica ēkā esošo materiālu auditu. Tas nepieciešams, lai noskaidrotu, kāda veida, cik daudz un kādas kvalitātes materiāli ir pieejami pārbūvējamajā ēkā un kā tie varētu tikt izmantoti atkārtoti. Priekšizpētei ir četras darbu grupas: arhitektoniskā priekšizpēte, inženiersistēmu priekšizpēte, iepirkuma kritēriju sagatavošana un dialogs ar sabiedrību. Materiālu audits ir daļa no arhitektoniskās priekšizpētes darbiem.

 

06 / 05 / 2022

Šodien Vidzemes Augstskolā viesojās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, lai tiktos ar Vidzemes Augstskolas padomi un studentu pārstāvjiem, apspriestu ViA atīstības plānus, kā arī piedalītos debašu cikla “Satversmei100: vērtības nākotnei” diskusijā.

03 / 05 / 2022

No 25. līdz 29. aprīlim Vidzemes Augstskolas studiju programmas “Tūrisma organizācija un vadība” trešā kursa studenti, kopā ar Kauņas Universitātes otrā kursa tūrisma studentiem, aizvadīja mācību praksi kaimiņvalstī – Igaunijā. Prakses mērķis bija iegūt praktiskas iemaņas ekskursiju organizēšanā un vadībā, viesnīcu rezervācijā un citur.

02 / 05 / 2022

No 24. līdz 30. aprīlim pieci Vidzemes Augstskolas studenti un pasniedzēja Maira Leščevica devās uz Zviedriju, lai piedalītos intensīvajā programmā “SPRINTINHEL”. Design Sprint galvenā ideja ir izveidot un pārbaudīt organizācijas problēmas risinājuma prototipu piecu dienu laikā. Tiek piesaistītas studentu komandas, sekots līdzi nedēļas grafikam, lai ātri varētu virzīties no problēmas līdz pārbaudītam risinājumam, izmantojot pārbaudītu metodes kontrolsarakstu. Šajā intensīvajā nedēļā piedalījās studenti no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas un Islandes.