13. jūlijā Vidzemes Augstskolā sāksies studētgribētāju uzņemšana pamatstudiju programmās

No 13. jūlija Vidzemes Augstskolā (ViA) norisināsies jauno studentu uzņemšana pamatstudiju programmās vienotajā uzņemšanas sistēmā www.latvija.lv, piedāvājot interesentiem vairāk nekā 500 budžeta vietu 2020./2021. akadēmiskajā gadā.

Darba devēju novērtētas studiju programmas

Interesentiem   iespējams pieteikties koledžas vai bakalaura līmeņa  studiju programmās.

Tiek piedāvātas studijas 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmās — “Informācijas tehnoloģijas”, “Mehatronika” un “Koka ēku celtniecība un ekobūves”. Detalizētāka informācija šeit.

Savukārt augstāka līmeņa studijās topošajiem studentiem ir iespēja pieteikties uz kādu no sešām profesionālajām bakalaura studiju programmām:  “Biznesa vadība”, “Informācijas tehnoloģijas” (Specializācija:  "Kiberdrošība un programmēšana” vai "Virtuālās realitātes un mobilo sistēmu izstrāde"), “Komunikācija un sabiedriskās attiecības”, “Mediju studijas un žurnālistika”, “Mehatronika”, “Tūrisma organizācija un vadība” (Specializācijas: “Viedā tūrisma uzņēmējdarbība” vai “Tūrisma un pasākumu pieredzējuma dizaineris”).

Sīkā ar augstakā līmeņa studiju programmām var iepazīties šeit.

Vairāk nekā 500 budžeta vietu

Šovasar koledžas, bakalaura un maģistra studiju līmenī ViA piedāvā vairāk nekā 500 budžeta vietu, kas ļaus ne vien Vidzemes reģiona skolēniem, bet arī jauniešiem no visas Latvijas pretendēt uz kādu no budžeta vietām sevis izvēlētajā studiju programmā.

Ar budžeta vietu sadalījumu var iepazīties šeit.

Dažādas studiju maksas atlaides atrodamas šeit.

Dienesta viesnīcas jeb “kojas”

ViA studentiem ir iespēja dzīvot trīs dienesta viesnīcu ēkās. Zvejnieku ielā 13 un Ausekļa ielā 25A studenti dzīvo labiekārtotos divistabu dzīvokļa tipa numuriņos pa diviem vienā istabā, katrā dzīvoklī ir sanitārais mezgls. Stacijas ielā 22 dzīvošana studentiem ir organizēta pa trim istabiņā ar tualeti un dušu, kas ir kopēja stāva iemītniekiem.

Maksa par dienesta viesnīcu ir apmēram 65 EUR mēnesī. 

Reģistrēšanās pamatstudijām

Pieteikties studijām var no 13. jūlija  līdz 3. augustam gan elektroniski. ViA uzņemšanas punkti būs Valmierā, Cēsu ielā 4, kā arī Rīgā, 11.novembra krastmalā 29, “Valmieras pilsētas pārstāvniecība Rīgā”. 

Konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti portālā www.latvija.lv, kā arī SMS un e-vēstules veidā.

Apskaties konkursa pirmā kārtas shēmu šeit.

Piesakoties studijām, reflektantam vai tā pilnvarotai personai jāaizpilda pieteikums un jāuzrāda:

  • pase vai identifikācijas karte (eID),

  • augstāko izglītību apliecinošs dokuments,

  • programmas prasībām nepieciešamie dokumenti,

  • kvīts par veikto reflektanta reģistrācijas maksu.

Papildu dokumenti reflektantiem, studiju uzsākšanai ViA studiju programmās, kuras tiek īstenotas angļu valodā:

  • angļu valodas zināšanu apliecinošs sertifikāts vai starptautiskās testēšanas institūcijas pēdējo piecu gadu laikā izsniegts valodas prasmi apliecinošs dokuments, kas apliecina attiecīgās studiju programmas īstenošanas valodas prasmi vismaz B2 līmenī. (Ja iepriekšējā izglītība ir apgūta angļu valodā, angļu valodas zināšanu apliecinājums nav nepieciešams)

  • Latvijas Akadēmiskā informācijas centra izziņa, ja iepriekšējā izglītība iegūta ārvalstīs

Vidzemes Augstskola piedāvā 17 programmas Biznesa vadības, Informācijas tehnoloģijas, Mehatronikas, Būvniecības, Komunikācijas, mediju un pārvaldības vai Tūrisma un atpūtas studiju virzienos.

Papildu informācija par studijām un uzņemšanu Vidzemes Augstskolā:

ViA Studiju administrēšanas grupa

Valmiera, Cēsu iela 4, C205.kabinets

T.: 26182255

E: uznemsana@va.lv

*Studijas angļu valodā tiek īstenotas, ja studiju līgumu noslēdz vismaz viens ārzemju students.