Aktuālā informācija par ViA darbību Covid-19 sakarā

Ņemot vērā atbildīgo iestāžu pieņemtos lēmumus, Latvijā noteikts ārkārtas stāvoklis līdz 14. aprīlim. Līdz ar to studiju procesa klātienes nodarbības no 13. marta līdz 14. aprīlim tiek atceltas un studiju process norisināsies, izmantojot ViA pieejamās digitālās platformas. Arī visus pārējos organizācijas iekšējos procesus ir jāīsteno attālināti.

Vienlaicīgi informējam, ka ViA ēku kopējais pieejamības režīms nemainās, izņemot laboratoriju un citu specifisku telpu pieejamība ir jāsaskaņo ar atbildīgajiem darbiniekiem. Individuālās klātienes tikšanās docētājiem, studentiem un darbiniekiem ir iespējamas, pusēm savstarpēji vienojoties.  Vairāk informācijas ViA e-pastā.

Vienlaikus atgādinām, ka Veselības ministrija aicina visus Latvijas iedzīvotājus ņemt vērā šādus vispārējos piesardzības pasākumus:

  1. sekot savam veselības stāvoklim un nedoties uz darbu ar elpošanas ceļu infekcijas slimības pazīmēm (klepus, sāpes kaklā, paaugstinātā ķermeņa temperatūra);
  2. bieži mazgāt rokas ar ūdeni un ziepēm;
  3. ja nav iespējas nomazgāt rokas, nepieciešams dezinficēt rokas ar spirtu saturošiem roku dezinfekcijas līdzekļiem;
  4. izvairīties no pieskaršanās sejai (acīm, degunam un mutei) ar nemazgātām rokām;
  5. izvairīties no tuva kontakta ar cilvēkiem, kuriem ir akūtas elpceļu infekcijas simptomi;
  6. klepojot un šķaudot nosegt muti un degunu ar vienreizlietojamo salveti, kuru pēc lietošanas izmest atkritumos, un pēc tam nomazgāt rokas;
  7. tīrīt un dezinficēt virsmas un priekšmetus, kuriem bieži pieskaras cilvēki, ar sadzīvē lietojamiem dezinfekcijas līdzekļiem;
  8. regulāri tīrīt un vēdināt telpas.

Papildu informāciju par koronavīrusu un ieteikumiem profilakses pasākumiem pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/757.

Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas COVID-19 izplatīšanās mazināšanai:

  • Ja jums ir akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, neatkarīgi no slimības smaguma pakāpes, un vismaz viens no šādiem simptomiem:

- paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, elpas trūkums;

- un pirms simptomu parādīšanās 14 dienu laikā bijāt ciešā kontaktā ar COVID-19 slimnieku;

- vai ceļojāt, vai uzturējāties COVID-19 infekcijas skartajās teritorijās;

- vai strādājāt vai apmeklējāt veselības aprūpes iestādi, kur tika ārstēti pacienti ar COVID-19 infekciju, nekavējoties zvanīt 113.