Baltijas Starptautiskajā vasaras skola izziņo atklāšanas runu par mikro slavenībām

Baltijas Starptautiskā vasaras skola 2018 par tematu „Mediju pratība un demokrātija” kā vienu no galvenajām runātājām izziņo Andra Siibak, PhD, Mediju studiju profesori no Tartu Universitātes. Viņa uzstāsies ar runu par mediju pratības lomu indivīda ceļā uz slavu.

Sociālo mediju laikmetā jauniešiem ir radušās jaunas iespējas kļūt plaši zināmiem un pat gūt materiālus ieguvumus. Daudzi sociālo mediju platformās kļūst par sevis veidotām mikro slavenībām un pozicionē sevi kā personīgo zīmolu. Runā „Mediju pratība kā galvenā slavas un labklājības sastāvdaļa? Igaunijas mikro slavenību prakses analīze” Andra Siibak apskatīs sava nesen veiktā pētījuma rezultātus par mikro slavenībām.

Andra Siibak ir mediju studiju profesore un „Mediji un komunikācija” doktora programmas direktore Tartu Universitātes Sociālo zinātņu institūtā. Viņas pētniecības joma saistīta ar interneta lietošanas riskiem, sociālo mediju lietošanas praksi, starppaaudžu attiecībām sociālajos medijos, jaunām mediju auditorijām un privātumu. Savos nesenākajos pētījumos viņa analizē attiecības starp mikro slavenībām un viņu sekotājiem; skolotāju-audzēkņu mijiedarbību sociālajos medijos, kā arī vecāku uzvedību sociālajos medijos. Andra Siibak ir bijusi vairāku starptautisku pētījumu projektu dalībniece un konsultante.  

BISS ir tradicionāla vasaras izglītības programma, kas Vidzemes Augstskolā norisināsies no 2018. gada 19. līdz 30. jūnijam. Vidzemes Augstskola BISS2018 rīko sadarbībā ar Valsts izglītības un attīstības aģentūru, Baltijas jūras valstu padomi, ASV vēstniecību Latvijā, Minnesotas Universitāti un Valmieras pašvaldību.