Baltijas Starptautiskās vasaras skolas dalībnieki diskutēs festivālā "Lampa"

Baltijas Starptautiskās vasaras skolas (BISS) 2018 dalībnieki 29. jūnijā Sarunu festivālā "Lampa" prezentēs oriģinālas dokumentālās īsfilmas par medijpratību. Diskusijas „Desmit mazi stāsti par medijpratību” ietvaros studenti runās par tādiem tematiem, kā dezinformācija un kritiskā domāšana mediju vidē.

Vasaras skolas tematikas „Mediju pratība un demokrātija: Baltijas perspektīva” ietvaros iegūtās zināšanas ārzemju un latviešu studenti pielietoja noslēguma darbu – dokumentālo īsfilmu – izstrādē. Īsfilmas koncentrētā un atraktīvā veidā pastāstīs, piemēram, par faktu pārbaudes nozīmi, digitālo pilsonību un ar to saistītām atbildībām, viltus ziņu portāliem Latvijā, dezinformācijas slazdiem, kā arī privātuma uzstādījumiem tiešsaistes sociālajos tīklos. 

Medijpratība ir prasme, kas jāmācās un jāslīpē visu mūžu. Vidzemes Augstskola jau otro gadu Sarunu festivāla "Lampa" apmeklētājiem piedāvā palūkoties uz dažādiem mediju pratības aspektiem un aizdomāties par saviem mediju lietošanas paradumiem un spējām kritiski izvērtēt mediju saturu.

BISS ir vasaras izglītības programma, kas Vidzemes Augstskolā norisinās no 2018. gada 19. līdz 30. jūnijam. Šogad Vidzemes Augstskola BISS rīko sadarbībā ar Valsts izglītības un attīstības aģentūru, Baltijas jūras valstu padomi, ASV vēstniecību Latvijā, Minnesotas Universitāti un Valmieras pašvaldību.

Informāciju sagatavoja

Annija Ņizina

Baltijas Starptautiskās vasaras skolas

Sabiedrisko attiecību speciāliste