Baltijas Starptautiskās vasaras skolas sertifikātus saņem 25 studenti

Par programmas „Mediju pratība un demokrātija: Baltijas perspektīva” apguvi 25 studenti no deviņām valstīm saņēmuši sertifikātus.

Vasaras skolas dalībnieks Sets Benets no Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) par BISS pieredzi saka: „Mediju pratība ir nozīmīga ne tikai tāpēc, ka daudz dzirdam par „viltus ziņām”, bet arī tāpēc, ka mediji diktē to, kā mēs uztveram visu sev apkārt. Ja mēs paši nedomājam kritiski par informāciju, ko patērējam, tad tā kļūst bezjēdzīga un pat bīstama. Tāpēc šis bija svarīgs kurss, ko apgūt visiem – īpaši tagad.”

Nino Tabešadze no Gruzijas papildina: „Dzīvojam informācijas ērā, tāpēc lielu nozīmi veltām tam, kā rīkojamies ar informāciju. Es uzskatu, ka mediju pratība ir galvenais rīks, lai kontrolētu to, kādu informāciju veidojam un patērējam.”

BISS programmas mērķis ir padarīt studentus par uzmanīgākiem mediju patērētājiem un satura veidotājiem, kā arī uzlabot spēju analītiski un kritiski lūkoties uz mediju lietojumu. Tāpēc vasaras skolas laikā studenti piedalījās lekcijās un praktiskās nodarbībās, ko vadīja mediju un komunikācijas jomas profesionāļi. Studenti kursa ietvaros pielietoja apgūtās zināšanas, lai veidotu noslēguma darbus – dokumentālas īsfilmas par tādiem tematiem, kā dezinformācija, viltus ziņu portāli, pseidozinātne, kā arī privātums sociālajos medijos.

Baltijas Starptautiskā vasaras skola ir izglītības programma, kas Vidzemes Augstskolā norisinās kopš 1999. gada. Šogad Vidzemes Augstskola BISS rīko sadarbībā ar Valsts izglītības un attīstības aģentūru, Baltijas jūras valstu padomi, ASV vēstniecību Latvijā, Minnesotas Universitāti un Valmieras pašvaldību.

Informāciju sagatavoja

Annija Ņizina

Baltijas Starptautiskās vasaras skolas

Sabiedrisko attiecību speciāliste