Darbību sāk jau 20. Baltijas Starptautiskā vasaras skola

Svinīgā gaisotnē atklāta Baltijas Starptautiskā vasaras skola (BISS) 2018, kas pulcē 25 dalībniekus no tādām valstīm, kā Gruzija, Kirgizstāna, Francija, Ukraina, Turcija, Kazahstāna, Indonēzija, Amerikas Savienotās Valstis un Latvija.  Pasākumā studenti guva pirmo ieskatu tematā „Mediju pratība un demokrātija”.

Cilvēki pasaulē lielākoties vairs nav tikai satura patērētāji, bet arī radītāji, tāpēc BISS programma veidota, lai apgūtu un izprastu mediju pratību no abām perspektīvām. Liene Ločmele, Mg.sc.soc., Vidzemes Augstskolas lektore un BISS satura organizatore, stāsta: „No vienas puses apgūsim paņēmienus atpazīt nepatiesas ziņas, pārbaudīt faktus, kā arī kritiski domāt par saturu, kas ir mūsu priekšā. No otras puses – kā mēs šo saturu varam radīt atbildīgi un stratēģiski, paturot prātā, ka tas var kalpot gan labām, gan ne tik labām interesēm.”

BISS tematika „Mediju pratība un demokrātija: Baltijas perspektīva” kalpo arī kā ieskats jaunajā Vidzemes Augstskolas maģistra studiju programmā „Mediju un informācijas pratība”.  Vasaras skolā tā tiek padarīta plašāk pieejama bakalaura studentiem gan no Latvijas, gan ārzemēm, jo tajā tiekas mediju un komunikācijas profesionāļi, kas piedalīsies maģistra programmas īstenošanā.

BISS ir tradicionāla vasaras izglītības programma, kas Vidzemes Augstskolā norisinās no 2018. gada 19. līdz 30. jūnijam. Vidzemes Augstskola BISS2018 rīko sadarbībā ar Valsts izglītības un attīstības aģentūru, Baltijas jūras valstu padomi, ASV vēstniecību Latvijā, Minesotas Universitāti un Valmieras pašvaldību.

Informāciju sagatavoja

Annija Ņizina

Vidzemes Augstskolas studente