Intensīvā programma SPRINTINHEL Zviedrijā

No 24. līdz 30. aprīlim pieci Vidzemes Augstskolas studenti un pasniedzēja Maira Leščevica devās uz Zviedriju, lai piedalītos intensīvajā programmā “SPRINTINHEL”. Design Sprint galvenā ideja ir izveidot un pārbaudīt organizācijas problēmas risinājuma prototipu piecu dienu laikā. Tiek piesaistītas studentu komandas, sekots līdzi nedēļas grafikam, lai ātri varētu virzīties no problēmas līdz pārbaudītam risinājumam, izmantojot pārbaudītu metodes kontrolsarakstu. Šajā intensīvajā nedēļā piedalījās studenti no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas un Islandes.

Komunikācijas un sabiedrisko attiecību studente Estere Rita Vilciņa stāsta: “Intensīvajā nedēļā darbojāmies pēc SPRINT metodoloģijas, kuras ietvaros mums tika dota iespēja sadarboties ar organizāciju un meklēt risinājumus tās definētajai problēmai. Šī iespēja bija ļoti vērtīga, jo ļāva komandām izprast un pielietot metodi un tās principus realitātē, kas noteikti noderēs ne tikai sadarbojoties ar citām organizācijām, bet arī ikdienas darba un studiju vidē.” Pirmajā dienā studenti iepazinās ar organizācijas izaicinājumu un dalījās ar savām pirmajām idejām tās risināšanai. Otrajā dienā studentiem individuāli bija jāizplāno risinājumi problēmai, savukārt, trešdienā studenti grupās veidoja kopīgu plānu organizācijas problēmas risināšanai. Ceturtdienā norisinājās galvenā nedēļas daļa, kurā bija jāizveido prototips savai idejai. Piektdienā studentiem bija jāprezentē organizācijas mārketinga vadītājai savas idejas problēmas risināšanai. Jaunieši bija ļoti radoši – tika prezentētas mājaslapas, mobilās aplikācijas, jaunas aktivitātes un dažādi mārketinga rīki.

Intensīvās programmas laikā studentiem ir iespēja iegūt ne tikai divus kredītpunktus, jaunas zināšanas un pieredzi, bet arī iepazīties ar jauniem cilvēkiem no dažādām valstīm un kultūrām. Intensīvajā programmā piedalījās arī Vidzemes Augstskolas studentu apvienības prezidents Gints Kaņepītis: “Ja vēlies iegūt ERASMUS pieredzi, bet vesels mācību semestris tev šķiet par daudz, tad noteikti jāpiedalās kādā no augstskolas piedāvātajām intensīvajām programmām. Piedaloties SPRINTINHEL, neskaitot praktisko iemaņu ieguvumu, man bija iespēja iepazīties ar studentiem no dažādām valstīm, burvīgi pavadot laiku un iegūstot ne tikai kontaktus, bet arī draugus"! Studenti novērtē šādus starptautiskus studiju piedāvājumus un labprāt dodas tajos atkārtoti, jo šādu pieredzi iespējams iegūt tikai izaicinot sevi!

Šī ir Nordplus finansēta intensīvā programma, kas izstrādāta Helsinkos un šogad notika Åmål Sweden 2022. SPRINTINHEL seko SPRINT procesam, ko izgudroja Džeiks Knaps un šī metode izskaidrota grāmatā Sprint. Šajā intensīvajā nedēļā piedalījās Tallina University of Applied Sciences, Arcada University of Applied Sciences, Åland University of Applied Sciences, Haaga Helia University of Applied Sciences, Helsinki MetropoliaUniversity of Applied Sciences, University of Akureyri, Vidzeme University of Applied Sciences, Kaunas University of Applied Sciences & University of Skövde.