Latvijas mediju pārstāvji Vācijā izzina aktualitātes mediju nozarē

Latvijas žurnālisti un redaktori, kas iesaistījušies Vidzemes Augstskolas realizētā projektā “Masu mediju iesaiste trešo valstu pilsoņu integrēšanā Latvijā”, aprīlī mācību vizītes laikā Vācijā izzināja aktuālos problēmjautājumus un tendences mediju nozarē.

o

 

Papildināt zināšanas uz Vācijas raidsabiedrības “Deutsche Welle” paspārnē esošo “DW Akademie” Bonnā devās žurnālisti un redaktori no Latvijas Televīzijas, Rīga TV24, Latvijas reģionu televīzijas Re:TV, Radio SWH, laikraksta “Druva”, informācijas aģentūras “LETA”, kā arī izdevniecība “Rīgas Viļņi”. “DW Akadēmija” nodrošināja apmācības par jaunajām tendencēm mediju jomā, trešo valstu pilsoņu integrēšanas atspoguļojumu, mediju ētikas jautājumiem un vēršanos pret naida runu sociālajos medijos.

“Augstāko atzinību gribu izteikt “Deutsche Welle” lektorei Reičelai Jasmīnai Baigai par ļoti interesantām lekcijām, kuru vienīgais trūkums bija tas, ka nepietika visam laika,” pēc nodarbībām stāstīja informācijas aģentūras LETA žurnālists Kārlis Arājs. Viņš uzteic arī Vidzemes Augstskolas mācībspēku veidotos dialogus, kuru saturu apmācības Bonnā papildināja. “Pasākums atstāja ļoti pozitīvu iespaidu un sniedza daudz jaunas zināšanas, kas ir lietderīgas ne tikai sociālo mediju redaktoriem, bet arī visu jomu žurnālistiem,” piebilst K. Arājs.

Vizītes laikā projekta partneri apmeklēja arī Vācijas Pilsoniskās izglītības federālo aģentūru (Bundescentral für Politische Bildung – BPB), kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par politiskajiem jautājumiem, stiprināt demokrātisko apziņu un veicināt pilsoņu iesaistīšanos politiskajos procesos. BPB ir plaša pieredze sadarbībā ar masu medijiem, jaunu mediju formātu izmantošanā un integrācijas veicināšanā. Tāpat mediju pārstāvji apmeklēja vienu no Eiropā lielākajām un modernākajām televīzijas un filmēšanas studijām – “Magic Media Company” (MMC), kas atrodas blakus esošajā Ķelnē.

„Lai arī tehniskās, producēšanas un video ražošanas tendences televīziju jomā ir līdzīgas, tomēr šī studija atstāja iespaidu ar savu izmēru, apjomiem un pieejamajiem resursiem,” Ķelnes studijas darba vērienu vērtēja Latvijas reģionu televīzijas “Re:TV” direktore Aiva Logina. “Latvijas tirgus ir ļoti mazs, un piesaistīt 400 profesionāļus uz vienu televīzijas šova tiešraidi, kā tas notiek MMC, būtu paliels izaicinājums jebkuram Latvijas medijam, nemaz nerunājot par finansējumu. Tomēr, ja ņem vērā pieejamos resursus, mēs turamies labi un Latvija iet līdzi tirgus tendencēm.”

Žurnālisti un redaktori no medijiem, kas ir iesaistīti projektā “Masu mediju iesaiste trešo valstu pilsoņu integrēšanā Latvijā” februārī un martā piedalījās arī Vidzemes Augstskolas mācībspēku veidotajos profesionāļu dialogos, kur tika diskutēts par mediju ētiku un profesionālajiem standartiem, argumentāciju un kritisko domāšanu, sociālo mediju lietošanas radītajiem izaicinājumiem mediju pārstāvju ikdienā un citām tēmām. Projekta turpinājumā šo mediju organizāciju pārstāvji paši veidos žurnālistikas materiālus par patvēruma meklētājiem un trešo valstu pilsoņu integrēšanu Latvijā.

Projekts tiek finansēts no Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda un Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta īstenošana turpināsies līdz 2018. gada decembrim.