Latvijas sabiedrībai adresētā konferencē zinātnieki diskutēs par valsts nākotnes izaicinājumiem pagātnes mantojuma kontekstā

2020. gada 27. oktobrī notiks konference “Latvijas mantojums un nākotnes izaicinājumi valsts ilgtspējai”, un tajā valsts pētījumu programmas projektu dalībnieki stāstīs par līdz šim sasniegto. Konferencē piedalīsies arī Vidzemes Augstskolas un Rīgas Stradiņa universitātes pētnieki. Viņi informēs par secinājumiem, kas līdz šim gūti valsts pētījumu programmas projekta “Vērtības darbībā: atbildīgas, drošas un izglītotas pilsoniskās sabiedrības attīstība ar pētniecību un rīcības modeļu izstrādes palīdzību” izstrādes laikā.

 

ssss

 

Projekts “Vērtības darbībā” notiek jau pusotru gadu, un konference tiek rīkota, lai zinātnieki stāstītu, kas ir izdarīts līdz šim, un skaidrotu iegūtos rezultātus.

“Lai arī šobrīd esam tikai projekta īstenošanas pusē, mums ir daudzas atziņas, ar kurām esam gatavi dalīties,” stāsta projekta zinātniskais vadītājs, Vidzemes Augstskolas rektors Dr. hist. Gatis Krūmiņš. “Ja man vienā teikumā būtu jānoraksturo, kāda virzienā mēs šobrīd ejam, tad es teiktu sekojošo: mūsu kā sabiedrības lielākais izaicinājums ir mūsu vērtības un arī nospraustos attīstības plānus personalizēt, novest līdz lokālam līmenim, konkrētiem cilvēkiem.”

Projektā jau ir tapušas vairākas zinātniskas publikācijas, kā arī izdota monogrāfija “Latvijas Republikas dibinātāji un atjaunotāji”, kurā stāstīts par Latvijas valstiskuma veidošanos un atjaunošanu. Šis izdevums ir guvis ievērību publiskajā telpā, un tai atzinīgus vārdus ir veltījis arī Latvijas prezidents Egils Levits: “Šī grāmata stāsta par cilvēkiem, kas konstitucionāli īstenoja latviešu tautas valstsgribu Latvijas valstiskumam izšķirīgos brīžos. Vēsture nenotiek pati no sevis, vēsturi darina un darbina konkrēti cilvēki, viņu apņēmīgā rīcība un pārliecība par savu taisnību.”

Konferencē uzstāsies vairāku valsts pētījumu programmas projektu īstenotāji. Vidzemes Augstskolas un Rīgas Stradiņa Universitātes pētnieki par saviem secinājumiem stāstīs paneļdiskusijā, “Vērtības kā rīcības pamats. Ko un kā zinātnieki var palīdzēt sabiedrībai?”. Tā 27. oktobrī notiks no pulksten 15.45 līdz 16.35, un tajā piedalīsies pētnieki Gatis Krūmiņš, Māris Andžāns, Liene Ločmele un Anna Broka. Diskusiju moderēs Mārtiņš Daugulis.

Konference notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, bet skatītājiem tā būs pieejama attālinātā režīmā. Konferencei tiešsaistē līdzi sekot varēs ikviens interesents.

Reģistrācija tiešsaistes pasākumam veicama līdz 26. oktobra pulksten 15.00 šeit. Saite uz pasākumu tiks publicēta 26. oktobrī pēc reģistrācijas slēgšanas.

Programma pieejama šeit.

Projekts “Vērtības darbībā: atbildīgas, drošas un izglītotas pilsoniskās sabiedrības attīstība ar pētniecību un rīcības modeļu izstrādes palīdzību” (projekta Nr.  VPP-IZM-2018/1-0013) ir daļa no valsts pētījumu programmas “Latvijas mantojums un nākotnes izaicinājumi valsts ilgtspējai”, un tā izstrāde notiks līdz 2021. gada 30. novembrim. Projekta kopējās izmaksas ir 599 839 eiro.