Norisināsies pastaigu seriāls “Valmieras runājošās ielas”

Studiju kursa ietvaros Vidzemes Augstkolas studenti organizē piecu pastaigu taku seriālu pa Valmieras ielām, kas norisināsies 19.maijā no plkst. 17:00. Pastaigu maršruts aptver Rūpniecības ielu – Linarda Laicena ielu – Cēsu ielu – Mazās Stacijas ielu un Leona Paegles ielu, un sniegs iespēju ieraudzīt Valmieras ielu un māju neparastās detaļas.

Pastaigu seriāls tapis sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu un piedāvā iespēju iepazīties ar Valmieras it kā pazīstamajām, tomēr neizpētītajām ieliņām, to arhitektūru, mītiem un cilvēkstāstiem. Maršruts iekļaus šādas pastaigas: “Ugunsdzēsēju bulciņas”, “Linarda Laicena ielas lādes atverot”, “Rūpniecības ielas sētu klačas”, “Leona Paegles iela laika griežos” un “Šausmu Valmiera”. Katra pastaiga ilgs apmēram stundu un būs vienu līdz divus kilometrus gara. Maršruts saplānots tā, lai Valmieras aktīvie iedzīvotāji varētu izstaigāt visas pastaigas sērijas. Pasākuma apmeklējums ir bezmaksas.

Šāda veida notikums Valmierā notiks pirmo reizi. Pastaigu seriāls izstrādāts ar mērķi pierādīt vietējiem valmieriešiem, kā arī Valmieras viesiem, ka šeit ir, ko redzēt – ikkatrai vietai, mājai, soliņam vai pat šķūnītim ir savs stāsts, kas ir pilns ar emocijām, atmiņām un vēsturi. Pastaigu laikā Valmieras iedzīvotājiem būs iespēja kopā ar gidiem gūt jaunas zināšanas, atklāt vēl nedzirdētus stāstus un faktus par tām Valmieras vietām, kuras parasti kartē vai ceļvedī neizceļ. Pastaigu seriāls “Valmieras runājošās ielas” izstrādāts tā, lai ikvienam tas būtu interesants un viegli paveicams. Maršrutus tiek aicināti izstaigāt gan pieaugušie, gan bērni, gan pensionāri, un, galvenokārt, tie cilvēki, kuriem jau sen šķiet, ka Valmiera ir iepazīta līdz sirds dziļumiem. Tāpat aicināti tie, kas nupat pārvākušies uz Valmieru un vēlas apskatīt pilsētu no netradicionāla un atsvaidzinoša skata punkta.

Precīzus pastaigu laikus, aprakstus un citu papildu informāciju par pasākumu iespējams meklēt Facebook lapā “Valmieras runājošās ielas”.

 

Informāciju sagatavoja:
pasākuma SA speciālistes Una Balode un Evita Lībāne
E-pasts: una.balode@va.lv, evita.libane@va.lv