Par 5.Baltijas reģiona ģeogrāfijas olimpiādes uzvarētāju kļūst Iļja Belovolovs

No 26. līdz 29. jūnijam Vidzemes Augstskolā norisinājās 5. Baltijas reģiona ģeogrāfijas olimpiāde. Šogad tajā piedalījās sešu valstu izlases - Lietuvas un Igaunijas, Polijas, Krievijas un Baltkrievijas, kā arī Latvijas.

Par olimpiādes mājvietu kļuva Vidzemes Augstskola, dalībniekiem dzīvojot augstskolas kopmītnēs un uzdevumus pildot tās konferenču zālē. Olimpiādi organizēja E.Birznieka Jauno ģeogrāfu skolas žūrija Gata Kampernova vadībā. Lauka darbos ģeogrāfi devās kartēt Valmieras mikrorajonu Krāču kakts, bet par dabas un ilgtspējīgas atkritumu apsaimniekošanas jautājumiem lauku darbā tika apmeklēts SIA ZAAO Daibes poligons.

Visu uzdevumu summā augstvērtīgāko rezultātu sasniedza Rīgas 92.vidusskolas absolvents Iļja Belovolovs, iegūstot jau otro zelta medaļu Baltijas reģiona sacensībās. Zelta medaļas saņēma arī Jakubs Pipkovskis no Polijas un Alens Kospanovs no Krievijas izlasēm. Bronzas medaļas vērtībā rezultātus sasniedza Mārtiņš Robežnieks (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija), Rūdolfs Golubovs (Ziemeļvalstu ģimnāzija), kā arī Miks Bleija (Ropažu vidusskola). Šie četri mūsu puiši jau pēc mēneša dosies uz Kanādu, kur Kvebeka uzņems šī gada pasaules olimpiādi.

Latviju Baltijas reģiona olimpiādē pārstāvēja arī Džonatans Miks Melgalvis (Privātā vidusskola “Laisma”), Kārlis Bošs (Gulbenes novada Valsts ģimnāzija), Andrejs Ķīlis (Cēsu Valsts ģimnāzija), Mārtiņš Mārcis Pružinskis (Valmieras Valsts ģimnāzija) un Huberts Zimackis (Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija).

Olimpiādes organizatori pateicās Vidzemes Augstskolai, Valmieras pilsētas pašvaldībai, SIA ZAAO, personīgi Jānim Zemļickim.

Informāciju sagatavoja:
Gatis Kampernovs