Pirmo reizi norisinājās starptautisks hakatons “Hack2Change”

No 2021. gada 23. līdz 24. septembrim ar devīzi “Maini sava reģiona nākotni - tikai 36 stundās!” tiešsaistē pirmo reizi norisinājās starptautisks hakatons “Hack2Change”. Darbojoties sešās daudznacionālās komandās, hakatonā bija iespēja meklēt risinājumus reāliem dzīves izaicinājumiem, ko apzinājuši vietējie uzņēmēji un citas ieinteresētās puses. Hakatonā piedalījās deviņi dalībnieki no Latvijas - Valmieras novada, Siguldas, Cēsīm un Saldus.

Pēc 36 stundu darba, 1. vietu ieguva komanda, kas izstrādāja risinājumu uzņēmuma ABN Cleanrooms (Beļģija) izaicinājumam “Mākslīgā intelekta (AI) izmantošana, lai atrastu talantus, kas piemēroti uzņēmumam”. Komandas risinājums paredzēts personāla atlases speciālistu darba slodzes mazināšanai, mākslīgo intelektu izmantojot atlases pirmajos posmos, lai identificētu kandidātu atbilstību uzņēmumam vajadzīgajām prasmēm un iekšējai uzņēmuma kultūrai. Komandā darbojās Vidzemes Augstskolas (ViA) studenti Marks Cimermanis un Daniels Dementjevs, kā arī profesionālās izglītības kompetenču centra (PIKC) Saldus tehnikums skolēns Valdemārs Šperbergs. 

2. vietā ierindojās komanda, kurā darbojās ViA students Roberts Ronins Puķītis, bet 3. vietā - komanda, kurā darbojās ViA studenti Renārs Pikaļovs un Kārlis Puriņš. 

“Esot reģionāla augstskola, varam lepoties, ka veidojam spēcīgu sadarbību ar augstskolām citviet Eiropā un varam Vidzemes Augstskolas studentiem un Valmieras novada pašvaldības iedzīvotājiem dot iespēju piedalīties ar savām idejām un risinājumiem starptautiska līmeņa hakatonā. Tā noteikti ir vērtīga un aizraujoša pieredze - uzņemties risināt reālas problēmas, kas nozīmīgas reģionu uzņēmējiem, un redzēt rezultātu padarītajam jau pēc 36 stundām,” stāsta viena no pasākuma organizatorēm Inguna Kucina. 

Paldies ikvienam hakatona dalībniekam! Paldies Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības un projektu nodaļas vadītajai Lailai Gercānei par darbu žūrijā, Oskaram Balodim un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centram par izaicinājumu! Paldies PIKC Saldus tehnikums par dalībnieku piesaisti! Paldies pasākuma organizatoriem, projekta E³UDRES² komandai!

E³UDRES² ir Eiropas universitāšu alianse, kas seko idejai "No Eiropas – Eiropai", izstrādājot Eiropas risinājumus reģionālām problēmām. Vairāk par projektu: https://eudres.eu/ 

E³UDRES²