Studenti gatavi aizstāvēt Valmieras godu Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā

Ar jauno sezonu Latvijas un Igaunijas spēcīgākās basketbola komandas sacentīsies kopīgā čempionātā, kurā Valmieras pilsētas godu pārstāvēs “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” basketbola komanda. Galvenā trenera Roberta Zeiles vadībā sezonai gatavojas pērnā gada vienības kodols.

Septīto sezonu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolā” aizvadīs komandas ilggadējais spēlētājs Oto Grīnbergs. 27 gadus vecais un 195 cm garais uzbrucējs šajos gados palīdzējis komandai no LBL 2. divīzijas jaunpienācējas kļūt par vienu no līgas vadošajām vienībām. Ar savu sniegumu laukumā Grīnbergs pamatoti uzskatāms par vienu no komandas simboliem, kurš palīdzēs Valmieras studentu komandai spert arī nākamo soli valsts augstākā līmeņa turnīrā. Pērnajā sezonā Grīnbergs aizvadīja 27 spēles, izceļoties ar vidēji 10,2 punktiem un 6,6 atlēkušajām bumbām zem groziem.

Trešo sezonu komandā aizvadīs spēka uzbrucējs Jānis Engers. 23 gadus vecais un 200 cm garais valmierietis ir ar vērā ņemamu pieredzi Latvijas Basketbola līgā, “Valmieras” un “Latvijas Universitātes” sastāvā Engeram kopumā aizvadot piecas sezonas. Aizvadītajā sezonā atlētiskais spēka uzbrucējs LBL 2. divīzijas čempionātā 37 cīņās sakrāja vidēji 11,2 punktus un 5,2 atlēkušās bumbas zem groziem.

Groza apakšu valmieriešiem sargās komandas kapteinis Klāvs Dubults, kuram “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” rindās gaidāma jau ceturtā sezona. Pērn 22 gadus vecais un 202 cm garais centra spēlētājs aizvadīja savu labāko karjeras gadu, izceļoties ar vidēji 14,5 punktiem un 8,4 atlēkušajām bumbām zem groziem, kas bija komandas labākais rādītājs šajā statistikas kategorijā.  Tāpat Dubults bija labākais piezīmju izprovocētājs, liekot pretiniekiem 4,2 reizes spēlē pārkāpt pret sevi noteikumus. Jāatzīmē, ka Dubults kopā ar Engeru nopelnījis “dzelzs vīru” statusu, vienīgie piedaloties visās 37 komandas spēlēs.

Saspēles vadītāja funkcijas jau ceturto sezonu valmieriešu rindās pildīs 21 gadu vecais un 193 cm garais Toms Kohanovs. Tieši viņš aizvadītajā sezonā bija “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” galvenais saspēles diriģents, izceļoties ar vidēji 4,6 rezultatīvām piespēlēm, ko papildināja ar 10,2 paša gūtiem punktiem. Jāatzīmē arī tas, ka Kohanovs ar 39,6% tālmetienu precizitāti bija trāpīgākais trejaču izpildītājs. Tikai vienā no 35 aizvadītajām spēlēm saspēles vadītājs nedevās komandas starta sastāvā.

Tāpat ceturtā sezona “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” rindās būs aizsargam Ervīnam Ivanovam. 22 gadus vecais un 188 cm garais basketbolists pērn bija viens no vienības labākajiem trīs punktu metienu izpildītājiem, raidot grozā 37,8% tālmetienus un tādējādi vidēji spēlē gūstot 10,6 punktus. Ivanovs bija labākais pretinieku apzadzējs, pārtverot 1,6 pretinieku bumbas.

Vēl viens spēlētājs, kurš Valmieras studentu komandas formu vilks jau ceturto gadu, ir Reinis Ermansons. 21 gadu vecais un 198 cm garais uzbrucējs aizvadītajā sezonā bija viens no enerģijas spēlētājiem, kurš komandas spēli lielākoties pastiprināja ar iesaistīšanos spēlē no maiņas. Ermansona vidējie statistikas rādītāji sasniedza 8,5 punktus un 4,3 atlēkušās bumbas.

Pērn savu debiju “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” sastāvā piedzīvoja 20 gadus vecais Valters Liepiņš. 196 cm garais uzbrucējs aizvadīja produktīvu sezonu, statistikas rādītājos atzīmējoties ar vidēji 8,6 punktiem un 5,4 atlēkušajām bumbām. Vēlviens komandas debitants pagājušajā sezonā bija 18 gadus vecais saspēles vadītājs Elvis Brokāns, kurš no LBL3 līgas komandas uz LBL 2. divīzijas vienību pārcēlās sezonas otrajā pusē, paspējot aizvadīt 13 spēlēs, kurās Brokānam izdevās tikt pie 2,5 punktiem un 1,9 rezultatīvas piespēles.

Jaunajā sezonā Valmieras krāsas pārstāvēs arī Renārs Apsītis, kurš gatavojas ceturtajai sezonai vienības rindās. 22 gadus vecajam Apsītim pērno sezonu izbojāja savainojumi, ļaujot basketbolistam piedalīties vien 12 spēlēs, kurās 193 cm garais spēlētājs guva 2,1 punktu. Tāpat savainojumu dēļ pilnu sezonu nevarēja aizvadīt rezerves centrs Māris Riekstiņš. 23 gadus vecais un 208 cm garais centrs aizvadītajā sezonā 20 mačos guva 4,3 punktus un izcīnīja 3,9 atlēkušās bumbas zem groziem.

Ar šo desmit spēlētāju kodolu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” gatavojas jaunajai sezonai. Tuvākajās nedēļās tiks ziņots par citiem Valmieras puikām, kuri cīņā ar Latvijas un Igaunijas komandām aizsargās Valmieras godu.

Informāciju sagatavoja:

Regīna Grosa