Tūrisma studenti mācību praksi īsteno Igaunijā

No 25. līdz 29. aprīlim Vidzemes Augstskolas studiju programmas “Tūrisma organizācija un vadība” trešā kursa studenti, kopā ar Kauņas Universitātes otrā kursa tūrisma studentiem, aizvadīja mācību praksi kaimiņvalstī – Igaunijā. Prakses mērķis bija iegūt praktiskas iemaņas ekskursiju organizēšanā un vadībā, viesnīcu rezervācijā un citur.

Ik gadu studiju programmas “Tūrisma organizācija un vadība” studenti dodas piecu dienu ekskursijā uz kādu no kaimiņvalstīm, šogad - Igauniju. Studentu grupai kopā ar Kauņas Universitātes studentiem tiek piešķirts budžets 6612 EUR apmērā, kuru veiksmīgi pārvaldot, jaunieši izveido ekskursijas plānu ne tikai, lai patīkami pavadītu laiku un atpūstos, bet arī iegūtu iespējami daudz zināšanu un prasmju. Studenti paši rezervē un izvēlas gan izdevīgākos transporta risinājumus, gan naktsmītnes, gan arī ekskursiju galamērķus, kuros, vadoties pēc situācijas – paši praktizē iemaņas, darbojoties kā gidi - sagatavošanās procesā meklējot informāciju par dažādiem objektiem un vietām, kā arī redzamajā daļā vadot grupu, stāstot informāciju pārējiem, rādot un izglītojot pārējos dalībniekus par izvēlētajām vietām.

Šogad, topošie tūrisma speciālista studenti kopā ar docētājiem, bija izvēlējušies maršrutu, kas veda virzienā – Pērnava – Kuresāre – Hāpsalu – Vormsi – Viljandi. Katru dienu izvēlētie apskates objekti bija ļoti daudzveidīgi. Tika aplūkotas dažādas pilis, pilsduras, skulptūras, banīcas, vecpilsētu svarīgākie apskates punkti, pārgājienu takas, kā arī Kuresāres koledža Igaunijā, kurā studenti iepazinās ar studiju piedāvājumu, izglītības sistēmu, koledžas vēsturi un mācību iestādes aprīkojumu. Visos apskates objektos tika gūti svarīgi iespaidi – ne tikai par pašas vietas nozīmi un vēsturi, bet arī veidu, kā kata no grupām to pasniedza.

Svarīgākā atziņa, kura tika iegūta pēc brauciena īstenošanas – ne vienmēr varam uzticēties solītajiem laika apstākļiem – jo vējš uz Vormsi salas daudziem studentiem lika apdomāt par savu drēbju izvēli. Un ne vienmēr ir iespējams īstenot visu iespējamo - bet studenti lieliski prata atrast risinājumus šāda veida situācijām.

Studentu mācību ekskursijas prakse ir finansēta no Nordplus projekta NPHE-2020/10120 līdzekļiem. Nordplus projekta ietvaros bakalaura līmeņa studentiem tūrismā kopīgi īsteno kopš 2012. gada. 2019. gadā projektam pievienojās Kauņas Universitāte (Lietuva). Katru gadu aptuveni 30 studenti studenti ir guvuši vērtīgu starptautisku pieredzi Nordplus projekta ietvaros.

Video atskatu uz šo nedēļu noskaties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=MSPuoYlW-QM

 

Informāciju sagatavoja:
Mediju studijas un žurnālistikas 3.kursa studente
Ieva Jomerte
E-pasts: ieva.jomerte@va.lv