Tūrisma studenti praksi īsteno Lietuvā

No 14. līdz 18. maijam Vidzemes Augstskolas studiju programmas “Tūrisma organizācija un vadība” studenti aizvadīja ikgadējo praksi kaimiņvalstī – Lietuvā. Prakses mērķis bija iegūt praktiskas iemaņas ekskursiju organizēšanā un vadībā, viesnīcu rezervācijā un citur.

d

 

Ik gadu studiju programmas “Tūrisma organizācija un vadība” pēdējā kursa studenti dodas piecu dienu ekskursijā uz Lietuvu. Studentu grupai tiek piešķirts budžets, kuru veiksmīgi pārvaldot, jaunieši izveido ekskursijas plānu ne tikai, lai patīkami pavadītu laiku un atpūstos, bet arī iegūtu iespējami daudz zināšanu un prasmju. Studenti paši rezervē un izvēlas izdevīgākos transporta risinājumus, naktsmītnes un arī ekskursiju galamērķus, kuros, vadoties pēc situācijas – paši praktizē iemaņas, darbojoties kā gidi, vai analizē apmeklējamā objekta piešķirtā gida prasmes.

Šogad, topošie tūrisma speciālisti, bija izvēlējušies tūrisma maršrutu, kas veda virzienā – Birži – Anīkšķi – Kauņa – Viļņa – Zarasi. Izveidotā apskates objektu programma bija saturīga un daudzveidīga. Tika aplūkota un iepazīta zemnieku saimniecība, aplūkotas alus un vīna darītavas, vecpilsētu svarīgākie apskates punkti, apskates vietas dabā, baznīcas, pilis un vēsturiski nozīmīgi monumenti, kā arī Kauņas koledža (Kaunos kolegija), kurā studenti iepazinās ar studiju piedāvājumu, izglītības sistēmu, Kauņas vēsturi un mācību iestādes aprīkojumu.  Visos apskates objektos tika gūti svarīgi iespaidi – ne tikai par pašas vietas nozīmi un vēsturi, bet arī veidu, kā tas tiek pasniegts.

Svarīgākās atziņas, kuras tika iegūtas pēc brauciena īstenošanas – ne vienmēr viss izdodas tā, kā ir iecerēts – bet studenti veiksmīgi prata atrast risinājumu visām situācijām. Neparedzēti laikapstākļi nav traucēklis, lai izbaudītu ekskursiju – aprīkojums var izglābt ekskursiju pat spēcīgākajās lietus gāzēs.

Studentu mācību ekskursija tika organizēta ar Nordplus Ekoteknord un Nordplus Newelra finansiālu atbalstu.

Rakstu sagatavoja:
ViA studente Beāte Putniņa