“Valmieras HK/BSS/ViA” ar pārliecinošu uzvaru pārtrauc zaudējumu sēriju

Svētdien aizvadītajā mačā uz Vidzemes Olimpiskā centra ledus tikās “Valmieras HK/BSS/ViA” un “Zemgale/Juniors” hokejisti, pārākiem izrādoties mājiniekiem. Uzlabojot sniegumu spēles otrajā daļā, valmierieši guva pārliecinošu uzvaru, pārspējot viesus ar 6:3 un pārtraucot ieilgušo neveiksmju sēriju. Ar hat-trick Valmieras komandas sastāvā atzīmējās Emīls Balodis, pa vieniem vārtiem Rūdolfam Builim, Voldemāram Ravam un Kristapam Liboram. Jāuzteic arī Markusa Žukovska demonstrētais sniegums vārtos, kas komandu no zaudētiem vārtiem glāba sarežģītās situācijās.

Pirmais periods neliecināja par sekojošu spēles iznākumu. Spēles rezultāts tika atklāts jau 16.sekundē, kad pēc atlēkušās ripas to vārtos raidīja Zemgales komandas spēlētājs Jānis Kārkliņš (0:1). Valmieriešiem sekmīgas darbības pretinieku vārtu priekšā pirmajā trešdaļā bija retums, lielākoties spēlei ritot mājinieku aizsardzības zonā, liekot Markusam Žukovskim nopūlēties, lai nepieļautu vārtu zaudējumu. 12. minūtē emociju uzplūdā izcēlās pirmie asumi pie “Zemgale/ Juniors” vārtiem, taču pēcāk mājiniekiem viena spēlētāja pārsvaru uz laukuma izmantot neizdevās.

Otrajā periodā iniciatīvu uz laukuma pārņēma mājinieki, vairākkārt bīstami uzbrūkot un apdraudot Ņikitas Montvida sargātos vārtus. Rezultātu izlīdzināt izdevās Builim, kurš 25. minūtē panāca 1:1 un atgrieza dubultu cīņassparu mājinieku komandas spēlētājos. Valmieriešu spēli lauza perioda vidusdaļas notikumi – neilgi pēc gūtajiem vārtiem, spēlējot mazākumā, vadību uz tablo vēlreiz atguva zemgalieši, panākot 1:2. 29. minūtē, izceļoties asumiem, pēc strīdīga tiesnešu lēmuma uz ģērbtuvēm nācās doties Laurim Žagariņam un Matīsam Pumpuram, kuri saņēma noraidījumu līdz spēles beigām. Līdzsvaru uz tablo spēles 39. minūtē panāca Rava, ļaujot periodu noslēgt ar pārliecību pār komandas spēkiem (2:2).

Trešajā periodā iniciatīvu pilnībā bija pārņēmuši “Valmieras HK/BSS/ViA” spēlētāji, ripu kontrolējot lielāko perioda laiku. Spēlei punktu pielika trīs vārti, ko valmierieši guva četru minūšu laikā – 45. minūtē pēc Veidenbauma un Dāvja Menča piespēlēm pirmos vārtus spēlē guva Emīls Balodis (3:2), kam sekoja precīzs Libora trāpījums (4:2) un vēl viens precīzs metiens Baloža izpildījumā, kas ļāva iegūt stabilu pārsvaru uz tablo – 5:2. Emociju vadīts 2+10 minūšu noraidījumu saņēma Zemgales komandas spēlētājs, trīs minūtes vēlāk ar pārkāpumu izceļoties arī “Valmieras HK/BSS/ViA” spēlētājam Jakovļevam, kura noraidījums deva iespēju viesiem samazināt rezultātu, ko viņi arī darīja, panākot 5:3. Spēles gaitu vieni zaudētie vārti vairs nemainīja. 59. minūtē trešo reizi spēlē pretinieku vārtsargu pārspēja Balodis, pieliekot punktu spēlei un gūstot pirmo hat-trick Valmieras komandas sastāvā (6:2).

Pēcspēles komentāru sniedza trīs vārtu autors, uzbrucējs Emīls Balodis, kurš sniedza savu novērojumu par aizvadīto maču ar “Zemgale/Juniors” hokejistiem: “Sākām diezgan slikti, pirmais periods nebija labs, tāda sajūta, ka visi bija tikko pamodušies, neiesildījušies, bet saņēmāmies vismaz uz trešo periodu un beigās kopā kā komanda uz emocijām nospēlējām labi un uzvarējām. Gan šajā spēlē, gan visas sezonas garumā gūstam vienu mācību – noraidījumu ir par daudz, kad tie samazināsies, spēle uzlabosies. Svarīgi uzlabot arī spēles sākumu, nevis spēlēt tikai no otrā vai trešā perioda.”

Jautāts par to, kas lauza spēles gaitu un ļāva izcīnīt svarīgu uzvaru un 3 punktus turnīra tabulā, uzbrucējs atzīst, ka tas, iespējams, bijis trenera stingrais vārds starp periodiem: “Arī Laura [Žagariņa – aut.] noraidījums palīdzēja komandai, iedeva emocijas, labu vilni. Uzreiz sākām spēlēt kā komanda un spēle aizgāja.”

“Pats nospēlēju diez gan labi, sanāca šodien beidzot iemest. Grūti jau teikt, hokejs nav viena spēlētāja spēle, komandai visai ir jāspēlē, lai uzvarētu; kopumā visi čaļi malači, spēlēja labi, un cerams, ka tas tā arī turpināsies,” savu sniegumu vērtē Balodis.

Paldies skatītājiem par atbalstu! Šonedēļ mūsu hokejisti atpūtīsies un krās spēkus, lai jau 16. un 17. februārī aizvadītu svarīgas cīņas pret “Mārupe/AKO” un “Pārdaugava” hokejistiem. Nāc 17. februārī uz Vidzemes Olimpisko centru, lai atbalstītu mūsējos cīņā par uzvaru!

Valmieras HK/BSS/ViA – Zemgale/Juniors 6:3 (0:1, 2:1, 4:1)

Vārti: 00:16 Kārkliņš (Alksnis) 0:1, 24:42 Builis (Ozoliņš, Jakovļevs) 1:1, 27:19 Brauns (Veršūns, Kārkliņš) 1:2, 38:25 Rava 2:2, 44:47 Balodis (Veidenbaums, D. Mencis) 3:2, 47:17 Libors (Builis, Jakovļevs) 4:2, 48:13 Balodis (Krūmiņš) 5:2, 54:34 Brauns (Kārkliņš) 5:3, 58:57 Balodis (Gaisiņš) 6:3.
Vārtsargi: Markuss Žukovskis – Ņikita Montvids

Sagatavoja: Edīte Mežciema
Foto: Jānis Klāks