Valmieras mērs J. Baiks no “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” gaida pārsteigumus

Otrdien, 2. oktobrī, preses konferenci aizvadīja Latvijas - Igaunijas apvienotajā basketbola līgā ar uzvaru debitējusī "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola". Komandas pārstāvji pavēstīja par aktuālo situāciju Valmieras basketbolā un ieskicēja galvenos uzdevumus veiksmīgai kluba darbības turpināšanai.

Preses konference norisinājās Vidzemes Augstskolas inženierzinātņu kompleksā, kur uz tikšanos ar komandas pārstāvjiem bija ieradušies visu Valmieras rakstošo un rādošo mediju pārstāvji.

Sporta organizācijas "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" valdes loceklis Miks Balodis: "Sezonas pirmā spēle norisinājās pie gandrīz pilnām tribīnēm, kas parāda to, ka basketbola līmenis pilsētā ir bijis un, manuprāt, paliek salīdzinoši augstā līmenī. Pēdējos desmit gadus basketbola līmenis ir turēts augstā latiņā, par ko jāsaka paldies iepriekšējam klubam, kas ir darījis daudz, lai vairotu basketbola mīlestību valmieriešos. Šobrīd stafete ir nodota mūsu rokās un centīsimies šo līmeni noturēt, lai joprojām piedāvātu valmieriešiem laba līmeņa spēles un viņi varētu skatīties uz vietējiem spēlētājiem."

"Vasarā, atbrīvojoties Valmieras komandas vietai augstākajā divīzijā, kas sakrita ar Latvijas - Igaunijas apvienotās līgas izveidošanos, triecientempā bija jāpārorganizē kluba darbība augstākā līmenī. Paldies Valmieras pilsētas pašvaldībai par uzticību. Mūsu organizācija basketbolā atrodas jau devīto gadu un mums ir sakrāta pieredze, bez kuras pie šīs iespējas mēs noteikti netiktu, kas zināmā veidā jāvērtē kā mūsu līdzšinējā darba novērtējums. Tas, protams, mainīja kluba komplektāciju un budžetu, kas galvenokārt izdevās pateicoties pašvaldības atbalstam. Sadarbībā ar pašvaldību un Valmieras bērnu sporta skolu turēsim daudz lielāku rūpi par Valmieras jaunatnes basketbolu. Šosezon spēlēsim ne tikai Latvijas - Igaunijas līgā, bet saglabāsim komandas arī LBL2 un LBL3, kur pamatā spēlēs sporta skolas audzēkņu grupas. Tas mums kā vienai organizācijai paver iespēju rūpēties par visu basketbola piramīdu Valmierā. Darba ir daudz un izaicinājumi ir lieli, bet nebūtu to uzņēmušies, ja nebūt tam gatavi," apņēmību neslēpj M.Balodis.

Valmieras mēra Jāņa Baika komentārs: "Basketbols Valmierā vienmēr ir bijis sporta veids numur viens. Mēs esam pieraduši pie diezgan augstas kvalitātes dažādos līmeņos. Jaunatnes basketbola sistēmā varam lepoties ar daudz izcīnītām medaļām, ko  šogad īpaši apliecināja U19 vecuma grupas komandas izcīnītais zelts. Lai būtu šī pēctecība, ir nepieciešama augstākās līgas komanda uz kuru jaunajiem spēlētājiem tiekties. Izmantojot izdevību, gribu pateikt paldies arī "Valmierai/Ordo", kura atnesa Valmierai čempiontitulu, ko neviens mums neatņems. Tituls tika iegūts smagā darbā, bet līdz ar lielu prieku un daudzām pozitīvām lietām, tas nesa līdzi arī zināmas problēmas. Saprotot, ka mums ir otra spēcīga basketbola organizācija, nonācām pie kopsaucēja, ka "Valmiera Glass/ViA" ir gatava turpināt basketbola tradīcijas Valmierā. Es personīgi nevaru iedomāties Valmieru bez augstākās līgas komandas."

Pozitīvas emocijas Valmieras mēram deva arī komandas pirmā uzvara: "Man patīk tas spēles modeli, kas ir patreiz. Komanda ir balstīta uz vietējiem, Valmieras puišiem. Protams, nevaram šobrīd prasīt čempiontitulu, bet varbūt pēc gadiem arī varēsim. Katrā gadījumā arī skatītājiem patīk šāds komandas modeli, ko apliecina lielā interese pirmajā spēlē. Komanda pierādīja ar savu spēli, ka ir šajā līmenī konkurētspējīga un, domāju, ka dažādus pārsteigumus šajā sezonā vēl sagaidīsim."

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas" galvenais treneris Roberts Zeile: "Liels prieks, ka basketbols Valmierā paliek augstākajā līmenī. Vakar tieši nodomāju, ka mēs esam vienīgā organizācija Latvijā, kurai ir komanda gan augstākajā līgā, gan LBL2, gan LBL3. Tā nav ne Ventspilij, ne VEF, ne Liepājai. Tas parāda, ka pilsēta iegulda lielus resursus basketbolā un mazajiem puikām, kuri kādu dienu varētu kļūt par profesionāļiem vai par studentiem, ir visas iespējas to izdarīt Valmierā. Jauniešu komandas spēlē gan Eiropas Jaunatnes līgā, gan Baltijas līgā. Izmaksas tam visam ir gana lielas, bet Valmiera šādus apstākļus jauniešiem nodrošina."

Basketbolists Jānis Kaufmanis: "Paldies Valmieras pašvaldībai, kas atbalstīja augstākā līmeņa basketbola saglabāšanu Valmierā. Pēc tam, kad "Valmiera/Ordo" pavēstīja ka vairs nestartēs, man bija lielas pārdomas ko darīt tālāk kā basketbolistam. Bija jāsāk izskatīt iespēju meklēt komandu ārzemēs. Taču paldies "Valmiera Glass/ViA" menedžerim un treneriem, kuri uzaicināja spēlēt komandā. Sezona iesākusies labi. Tribīnes pirmajā spēlē līdz galam pilnas nebija, bet tas arī labi, jo ir kur tiekties. Tāpat kā teica Jānis Baiks, domāju, ka sagādāsim vairākus pārsteigumus šosezon."

Atbildot uz žurnālistu jautājumu par komandas mērķiem M. Balodis atklāja: "Par mērķiem, domāju treneris man piekritīs, negribam palikt apvienotās līgas pašā lejasgalā. Pie labas apstākļu sakritības, domāju, ka varam būt tuvu play-off līnijai. Galvenais mērķis šajā sezonā ir atrast stabilu pamatu, lai varam turpināt šajā līmenī spēlēt ilgtermiņā. Neslēpšu, ka finansiāli šis pasākums ir daudz savādāks nekā esam strādājuši iepriekš. Mums šīs sezonas laikā ir jāizdara pietiekami daudz, lai varētu stabili domāt par kluba attīstību. Kas attiecas uz Latvijas līgu, mums ir astoņas komandas no kurām sešas tiek play-off turnīrā. Manuprāt, tas ir sasniedzams mērķis. Taču konkrētus sportiskos uzdevumus neesam uzstādījuši, jo pamatmērķis šajā sezonā ir nedaudz cits."

Sezonas otro spēli Valmieras basketbolisti aizvadīt trešdien, 3. oktobrī Vidzemes Olimpiskajā centrā pret Igaunijas vicečempioni “Tartu Ulikool”. Spēles sākums 19:00.