Valmierieši veic pamatīgu atspēlēšanos, taču beigās zaudē “Liepājai”

“Olybet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā saspringtā cīņā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” spēles izskaņā bija spiesta piekāpties BK “Liepāja” ar rezultātu 87:93. 22. decembra spēle norisinājās labdarības noskaņās, saņemtos ziedojumus novirzot Valmieras apkārtnes bērnu sporta tērpu iegādei.

Pirms spēles ar liepājniekiem Roberts Zeile veica pārmaiņas ierastajā sākuma sastāvā, ierastajiem spēles sācējiem Edmundam Elksnim, Jānim Kaufmanim un Mārim Ziediņam pievienojot Valteru Liepiņu un Klāvu Dubultu. Mača ievads aizritēja rezultatīvi, abām komandām apmainoties ar vairākiem precīziem metieniem. Pēc nospēlētām trīs minūtēm valmierieši bija iedzinējos ar trīs punktu atstatumu (7:10). Pirmās ceturtdaļas vidū pieredzējušie Valmieras basketbolisti raidīja grozā trīs trejačus pēc kārtas, kas Vidzemes vienībai panāca vadību ar 18:12. Kurzemes komanda pieprasīja minūtes pārtraukumu un ar spiedienu uz groza apakšu pietuvojās rezultāta starpībā. Ceturtdaļas noslēgumā Jānis Engers raidīja grozā trīs punktu metienu, kas valmieriešiem pēc desmit nospēlētām minūtēm deva vadību ar 27:26.

Otrās ceturtdaļas ievadā Engers raidīja grozā vēl vienu tālmetienu, bet tam sekoja “Liepājas” atrāviens. Kurzemes komandas pārsvars otrajā spēles nogrieznī, pateicoties leģionāru rezultatīvajai spēlei, sasniedza 12 punktu pārsvaru. Valmierieši ar diviem precīziem metieniem nedaudz sadeldēja starpību, bet Roberts Krastiņš puslaiku noslēdza ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem, kas puslaika pārtraukumā valmieriešiem lika doties ar rezultātu 42:57.

Uz spēles otro puslaiku “Valmiera Glass/ViA” laukumā devās ar kareivīgu noskaņojumu. Atspēlēšanās gan nenācās viegli, jo mājinieku precīzajiem uzbrukumiem rezultatīvi spēja atbildēt arī pretinieki, Trešās ceturtdaļas vidū Ziediņa tālmetiens samazināja starpību līdz septiņiem punktiem (54:61). Pirms trešās desmitminūtes beigām trīs punktu metienu grozā raidīja Oto Grīnbergs, sasniedzot rezultātu 70:74.

Spēles noslēdzošajās desmit minūtēs risinājās bezkompromisu cīņa. Valmierieši centās pārņemt iniciatīvu, bet liepājnieki ar precīziem metieniem neļāva atņemt sev iegūtos vadības grožus. Četras minūtes līdz beigām Valtera Liepiņa trīs punktu metiens beidzot panāca izlīdzinājumu spēles rezultātā 81:81. Tomēr valmieriešu cerīgo izrāvienu apturēja “Liepājas” līderis Torenss Rovs, kurš guva astoņus punktus pēc kārtas un izšķīra spēles likteni. Valmierieši nepadevās līdz pat spēles beigu signālam, taču izraut uzvaru vairs nebija iespējams. Spēle noslēdzās ar rezultātu 87:93.

Ar 20 punktiem mājinieku rindās rezultatīvākais bija Māris Ziediņš, bet 16 punktus sakrāja Jānis Kaufmanis. Viesu komandas līderis Torenss Rovs maču noslēdza ar sakrātiem 37 punktiem.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – BK “Liepāja” 87:93 (27:26, 15:31, 28:17, 17:19)

Ziediņš 20, Kaufmanis 16, Liepiņš 10, Dubults 10, Elksnis 8, Grīnbergs 7, Engers 6, Ermansons 5, Ivanovs 5.