ViA studenti piedalās intensīvajā programmā Dānijā

Aizvadītajā nedēļā, no 7. līdz 13. novembrim, Vidzemes Augstskolas studenti piedalījās “sprinta nedēļā” – intensīvajā programmā Odensē, Dānijā. ViA pāstāvēja bakalaura studiju programmas “Biznesa vadība ” studente Vilma Alberiga un maģistra programmas “Biznesa vides vadība” studenti Justīne Valdmane, Indriķis Andris Birznieks, Kārlis Krastiņš un Qamar Vajid Ali.  

ViA studente Justīne Valdmane stāsta, ka “nedēļas uzdevums bija izveidot digitālu risinājumu Dānijas dabas vēstures muzejam, kā arī attīstīt individuālās spējas (soft skills), piemēram, radošumu, komplicētu/sarežģītu problēmu risināšanu, kristisko domāšanu, līderību u.c.” Projekta VAKEN ietvaros programmā piedalījās studenti no sešām valstīm – Lietuvas, Igaunijas, Islandes, Somijas, Dānijas un Latvijas. 

“Esmu priecīga par šādu iespēju nedēļas garumā iepazīt jaunus cilvēkus no dažādām valstīm, gūt pieredzi, strādājot komandās pie reālas problēmas un risinājuma, un apgūt dažādas jaunas tehnikas jauninājumu radīšanai,” stāsta Justīne.  

Dānijā viesojās arī ViA akadēmiskā prorektore, profesore un Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūts pētniece Maira Leščevica un lektors, HESPI zinātniskais asistents Aigars Andersons, prezentējot projektu E³UDRES².  

E³UDRES² ir Eiropas universitāšu alianse, kas seko idejai "No Eiropas – Eiropai", izstrādājot Eiropas risinājumus reģionālām problēmām.