Vidzemes Augstskola aicina piedalīties Eiropas Mobilitātes nedēļas aktivitātēs

Īstenojot pasākumus un aktivitātes, kas veltītas ikgadējai tēmai - droša pārvietošanās ar kājām un velosipēdu viedajās pilsētās, Vidzemes Augstskola no 16. līdz 22. septembrim piedalīsies Eiropas Mobilitātes nedēļā 2019.

Lai mazinātu privāto automašīnu izmantošanu un veicinātu iedzīvotāju paradumu maiņu par labu videi draudzīgam pārvietošanās/transporta veidam, Vidzemes Augstskola aicinās studentus un pasniedzējus Mobilitātes nedēļas ietvaros ierasties augstskolā ar velosipēdu. Aktivitāte norisināsies darba dienās un katrs velosipēdists, ierodoties augstskolā, varēs reģistrēties administrācijā 1. stāva foajē. Apņēmīgākos dalībniekus, kuri mērot ceļu ar velosipēdu būs izvēlējušies visbiežāk, nedēļas noslēgumā gaidīs pārsteiguma balvu.

Pirmdien, 16. septembrī, plkst. 18:00 valmierieši un viesi būs aicināti piedalīties Vidzemes Augstskolas organizētā 1,5 stundu garā veloekskursijā pa Valmieras pilsētu. Pievienoties var ikviens, kurš sasniedzis 14 gadu vecumu un, lai to izdarītu, nepieciešams iepriekš pieteikties ViA Facebook lapā, rakstot privātu ziņu, un saņemt dalības apstiprinājumu. Dalībnieku skaits ierobežots. Drošības apsvērumu dēļ, iesakām nodrošināties ar riteņbraukšanas ķiveri. 

Eiropas Mobilitātes nedēļā piedalīsies arī citi Valmieras uzņēmumi, iestādes un organizācijas, par kuru organizētajām aktivitātēm iespējams iespējams uzzināt šeit. Taču, ja pasākumu nedēļas laikā plānots būt ārpus Latvijas, par aktivitātēm citās Eiropas valstīs iespējams uzzināt šeit.

Eiropas Mobilitātes nedēļa tiek organizēta Eiropas Savienības dalībvalstīs kopš 2002. gada un ik gadu notiek vienā un tajā pašā laikā – no 16. līdz 22. septembrim. Eiropas komisija mobilitātes jomā ir izvirzījusi divus ambiciozus mērķus – līdz 2030. gadam pāriet uz bezizmešu transporta līdzekļiem pilsētu centrā, un līdz 2050. gadam pilsētās pilnībā atteikties no automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem.  

Eiropas Mobilitātes nedēļas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par pozitīvo ietekmi pārvietojoties ar riteni un kājām, kā arī viedo pilsētu attīstību. Šā gada kampaņa tiek īstenota ar saukli #GudrāksSolis.