Vidzemes Augstskola ir atgriezusies pie darba klātienē

Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki novembra beigās atgriezās pie darba klātienē zaļajā režīmā. Vidzemes Augstskolas var lepoties ar augstu studentu vakcinācijas pret Covid-19 aptveri, kas ir 94%. Savukārt, no visiem darbiniekiem tikai divi ir bez sadarbspējīga sertifikāta. Lai sasniegtu šādus rezultātus, tika izmantota stratēģiskās komunikācijas pieeja - vārdi un darbi. Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš uzsver, ka: “Vidzemes Augstskolas piemērs skaidri parāda, ka mēs varam. Vēl jūlijā pie mums vakcinēto bija mazāk nekā puse, tomēr mēs dažas lietas izdarījām citādāk kā valstī kopumā process tika organizēts”.

Vidzemes Augstskolas rektors stāsta, ka, pirmkārt, svarīgi bija saprast, kur ir problēma un kā to risināt. Ir vajadzīgs saprast mērķauditoriju un to uzrunāt caur tās interesēm un veidos, kas ir visefektīvākie, lai panāktu attieksmes un rīcības maiņu. “ Mēs sapratām, ka gribam klātienes studijas un caur šo uzrunājām studentus: gribat studiju kvalitāti un rezultātus, brīvu dzīvi - vakcinējaties. Veselību un solidaritāti pieminējām, bet otrajā plānā. Pamatā likām viņu pašu intereses,” uzsver rektors.

Otrkārt, nozīme ir tam, kas un kā uzrunā. Ļoti aktīvi iesaistījās studentu valde - t.i. - savējie uzrunāja savējos. Tika organizētas tiešsaistes tikšanās, kur skaidroja situāciju un rīcības plānu. Gatis Krūmiņš kā rektors u.c. no vadības iesaistījās un piedalījās studentu organizētajās diskusijās, bet viņu mērķis nebija būt priekšplānā.

Trešā lieta - gudra motivācijas sistēma caur atbalsta programmu. Katram studentam, kas bija uzsācis vakcinācijas procesu, tika atgriezti līdzekļi par veiktajiem testiem, kamēr tika iegūts sadarbspējīgs sertifikāts. Tā bija pavisam vienkārša lieta, bet rādītāji strauji uzlabojās.

Ceturtā lieta - augstskolai bija ļoti konkrēts izstrādāts plāns, ko darīt, ja tomēr nāksies strādāt attālinātajā režīmā. Šis plāns arī tika realizēts no 21. oktobra līdz 21. novembrim. Rektors atzīst: “Nav skaidrs, kāpēc valstī kopumā nevarēja īstenot mērķtiecīgu politiku jau vismaz no pagājušā gada decembra. Par to mēs lielā mērā maksājām ar mājsēdi un augošu iedzīvotāju neapmierinātību ar valdības darbu. Ļoti jācer, ka turpmākie lēmumi būs vairāk izsvērti un uz valsts ilgtermiņa attīstību orientēti. Sabiedrības uzticību atjaunot var tikai ar skaidru, stingru rīcību un konkrētiem darbiem.”

Šobrīd augstskola turpina savu darbu klātienē, cerot, ka tā turpināt varēs līdz akadēmiskā gada beigām. Uzstādot kopīgu mērķi - studijas un darbs klātienē, Vidzemes Augstskola kopīgā komandas darbā ir sasniegusi to un ar prieku ierodas augstskolā, lai darbotos un sasniegtu nākamos nospraustos mērķus.