Foto: Zane Stuķēna

Vidzemes Augstskolas absolvente nodod lasītājiem savu pirmo romānu “Karma atlikumu neizdod”

Kristīne Lubāniņa ir Vidzemes Augstskolas Mediju un žurnālistikas studiju programmas absolvente, kas tikko laidusi klajā savu pirmo literāro darbu – detektīvromānu “Karma atlikumu neizdod”.

Grāmatas izdošana Kristīnei ir sapņa piepildījums un apliecina, ka viss ir iespējams, ja vien dara. Kā par izvēlēto žanru saka pati autore, “detektīvžanrs man ir pazīstams jau no bērnības, kad kopā ar mammu skatījāmies dažādus šī žanra seriālus un filmas. Īpašā cieņā bija Agatas Kristi “Erkils Puaro” un Artura Konana Doila “Šerloks Holmss”. Lasot grāmatas un skatoties ekranizācijas, man patika iejusties izmeklētāja lomā un mēģināt uzminēt, kurš ir vainīgs noziegumā un kāpēc”.

Uzzinot par kādreizējās studentes panākumiem, Sabiedrības zinātņu fakultātes dekāne, asociētā profesore Agnese Dāvidsone pauž prieku, ka studijas Mediju studiju un žurnālistikas programmā atraisa studentu literāros talantus un iedrošina izmēģināt spēkus rakstīšanā ārpus žurnālistikas formātiem: “Novēlu Kristīnes pirmajai grāmatai labus panākumus, bet pašai autorei – neizsmeļamu iedvesmu nākamajiem romāniem”.

Kristīne Lubāniņa pateicas Vidzemes Augstskolai par iemācīto atbildību par savu darbu: “Vidzemes Augstskolā paviršība netika pieļauta, tāpēc arī pēc absolvēšanas visu esmu centusies darīt ar vislielāko rūpību”.

Detektīvromāns “Karma atlikumu neizdod” ir ticis novērtēts ar veicināšanas prēmiju apgāda “Zvaigzne ABC” rīkotajā detektīvromānu konkursā, un nu ir radis ceļu pie lasītājiem. To ir iespējams iegādāties kā grāmatnīcās, tā arī interneta veikalā šeit.

 

Informāciju sagatavoja:
Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciālists
Modris Apsītis
modris.apsitis@va.lv

.