Juta Kārkliņa

"GADA STUDENTS 2017"
Komunikācija un sabiedriskās attiecības

Vai Tu sevi uzskati par tipisku studentu?

Daļēji.  Mēs visi savā prātā esam iedomājušies tipisko studentu, kurš dara miljons darbu un tajā pašā laikā nedara neko. Viņam ir sapnis par augstāko izglītību. Vienmēr nervozē par rotācijas rezultātiem. Un viņš vienmēr atliek visus darbus uz pēdējo brīdi. Nemelošu, tā daru arī es. Visa dzīve ir viens liels ritenis, kas ved pa riņķa līniju un vienmēr nonāc atpakaļ kādā punktā, kur esi jau bijis. Kā tipiskais students skrienu pa dzīvi un vēlos izdarīt šo, šo un arī šo. Protams, arī man ir iešāvusies prātā doma pamest studijas. Bet atkal nonāku atpakaļ tajā posmā, kad saprotu, ka tam visam, ko daru, ir citi nesavtīgi mērķi.

Kas, Tavuprāt, ir tituls „Gada students”? Kā Tu tam atbilsti?

Manuprāt, šis tituls ir tāds dzinulis - kā karsējmeitenes, kas atbalsta savu komandu un saka: “Jā, Tu esi uz pareizā ceļa, Tu spēj celties pēc katra kritiena, Tu spēj smelties enerģiju no bezspēka, turpini, Tev viss sanāk!” Nominācija “Gada students” nav tas, pēc kura mērķtiecīgi tiekties, bet gan tas, ko saņemt pēc ieguldītā darba. Esmu viena no tiem, kurai patīk dot un darīt. Droši vien daudzi ir pamanījuši, ka ar lielāko prieku esmu iesaistījusies dažādos pasākumos, gan organizēšanā, gan pašai piedaloties, gan vienkārši baudot. Tāpat arī nekad neatteikšu, palīdzīgu roku sniedzot.

Kāpēc Tu ieguvi titulu „Gada students”?

Nav noslēpums, ka esmu tāds ViA patriots. “Nesakot nē”, esmu metusies dažādos piedzīvojumos - pirmkursnieku krustmāte, ViA Studentu apvienības Komunikācijas virziena vadītāja, iesaistījusies dažādu pasākumu organizēšanā, aktīvi darbojos citās ViA institūcijās, esmu viens no ViAmāniem. Tāpat ikdienā esmu sociāli aktīva, dejoju tautiskās dejas, strādāju. Domāju, ka tas viss kaut kādā mirklī summējās un tiku pamanīta.

Kāda, Tavuprāt, nozīme ir gada studenta titulam - vai tas motivē darīt vairāk un labāk, vai arī tas ir paldies par to, kas jau tiek darīts?

Šim titulam man ir divas nozīmes - sākumā to uztveru, kā “paldies par visu paveikto, par ieguldīto darbu un emocijām”. Nākamajā līmenī tas man liek saprast, ka novērtējumus motivē turpināt darboties. Turklāt mani mīt nemiera gars, kas nemaz neļauj mierā sēdēt, tāpēc tituls patiesi motivē.

Ko Tev nozīmē Vidzemes Augstskola?

Man Vidzemes Augstskola ir vieta, kur esmu izkāpusi ārpus savas komforta zonas. Tā nemitīgi izaicina un palīdz sevi pilnveidot. Bet tomēr pāri visam tā ir vieta, kur esmu satikusi sev tuvus draugus un veidojusi vienus no labākajiem dzīves gadiem.