Krišjānis Zaķis

Vidzemes Augstskolas absolvents

Krišjānis Zaķis ir daudzkārtējs Vidzemes Augstskolas absolvents. Ieguvis diplomu bakalaura studiju programmā “Informācijas tehnoloģijas”, maģistra studiju programmā “Sociotehnisko sistēmu inženierija”, kā arī koledžas studiju programmā “Koka ēku celtniecība un ekobūves”. Šobrīd Krišjānis studē ViA doktorantūras programmā! “Esmu sapratis, ka nevar apstāties mācīties jo katru brīdi mainās pieprasījums tirgū tāpēc arī iestājos KECE programmā. Apguvu papildus zināšanas, kuras man noder tagad būvniecības karjerā. Vēl šodien eju tālāk, mācos, lai iegūtu doktora grādu. Tas man atkal noder uzņēmējdarbībā, lai varētu tālāk veidot jaunus produktus. Tikai tādā veidā mēs varam veidot kaut ko jaunu,” stāsta Krišjānis. 

Krišjānis strādā savā būvniecības uzņēmumā, kas ir vērsts uz projektēšanu. Paralēli savam uzņēmumam Krišjānis darbojas arī ar IT sistēmu izstrādi, lai uzlabotu biznesa procesus. Krišjānis strādā arī ViA Jaunajā būvniecības skolā, pasniedzot lekciju “Būvniecības informācijas modelēšana”, kas saistās ar viņa bakalaura un maģistra izglītību, kā arī ar profesionālo darbību būvniecības jomā.  

Visvairāk absolventam no studiju laikiem atmiņā palikušas iesvētības un dzīve kopmītnēs. Tomēr viņš atzīst: “Galvenais ir spēja tikt cauri augstskolai ar jebkādām iespējām. Ja tu saskaries ar problēmām, atrisini, neatkarīgi kādu atzīmi dabū. Dzīvē noder tas, vai un kā tu tiec galā ar visa veida šķēršļiem. Un tie draugi, ko tu iegūsi, tos iegūsti koju dzīvē, nevis augstskolā pie lekciju galda.” 

Krišjānis visspilgtāk atceras trīs pasniedzējus un divi no tiem joprojām strādā ViA – Sarma Cakula un Ginta Majore. “Sarma Cakula - interesanti kursi, interesants ievads. Es teiktu, ļoti paliekošs atmiņā viņas mācītais to atceros vēl ar vien un mūsdienu lielo datu pasaulē neatsverami noderīgi. Ginta Majore - ļoti gudra interesanta personība bez kuras nav iedomājams noietais mācību posms augstskolā. Tagad arī ir sadarbība doktorantūrā. Palīdz augt un virza uz priekšu, savā ziņā atbalsta. Pirmā pieredze, ko es atceros, arī no augstskolas, bija bakalaura darba beigšana, kad neticēja, ka pats esmu izstrādājis sistēmu, bija aizraujoši un noderīgi demonstrēt pierādīt savu kompetenci komisijai kuras sastāvā bija Ginta. Kopš tās reizes mēs viens otru labi atceramies.” 

Absolvents uzsver, ka ViA ir mazāka, foršāka, ģimeniskāka un personiskāka. Augstu novērtē personīgo pieeju: “Tavus jautājumus vienmēr atrisinās. Ja tev ir kaut kādas sasāpējušas problēmas, tevi uzklausīs. Tu nebūsi tūkstošais rindā, tu nebūsi papīrītis, tu nebūsi kaut kāds ieraksts kaut kādā ‘folderī’. Tu esi persona, ko šeit vērtē. Tu vari nākt un visu runāt, arī tavas problēmas šeit mēģina izprast, jo katrs no studentiem ir vajadzīgs un svarīgs. Varbūt tev ir ģimenes apstākļi, kāpēc tu netiec līdzi, tev panāk pretī un dod iespēju. Citur, tu vienkārši nepaguvi - nu tad gaidi nākamo gadu, viņiem neinteresē, jo tu esi tikai students ar nummuru un viss. Protams, ka studentu dzīve ir svarīga, esot tajā tu esi viens no aktīvas un prestižas Vidzemes Augstskolas komūnas tas mūs vieno mūs Latvijā un ārpus.” 

Studentiem Krišjānis novēl veiksmīgas studijas, bet galvenokārt, izbaudīt studiju laiku: “Vajag izbaudīt studentu dzīvi! Mācīties vajag, bet ne visu laiku. Svarīgi ir nepiespiesti mācīties. Ņemt to, ko var paņemt, svarīgākās ir viedums un redzesloka plašums nevis atzīme. Vajag to procesu ņemt. Apgūstiet mācīšanās procesu, spēju komunicēt ar dažādu pārliecību cilvēkiem un viedumu kritiskajā domāšanā. Ņemiet visu ko jums pasniedzējs sniedz kā pieredzi, jo to iegūst tikai kļūdu rezultātā un tā ir pati svarīgākā, teoriju un grāmatas varēsiet apgūt individuāli.”