Toms Amsons

"Gada students 2017"
Informācijas tehnoloģijas (bakalaurs)

Vai Tu sevi uzskati par tipisku studentu?

Ja tipisku studentu var raksturot, kā studentu, kas studiju darbus pilda pēdējā brīdī, semestra beigās tam kafijas un enerģijas dzērienu patēriņa daudzums strauji pieaug, un kuram nekad nav laika, tad jā, es noteikti varētu sevi uzskatīt par tipisku studentu.

Kas, Tavuprāt, ir tituls „Gada students”? Kā Tu tam atbilsti?

Es domāju, ka „Gada students” ir sava veida apliecinājums, ka studentu vidū tas cilvēks ir pamanīts. Mani bieži var satikt studentu ārpus studiju pasākumos, gan oficiālākos, piemēram, studentu iesvētības, kā arī ne tik oficiālos, kokteiļu degustācijas vakars Aausekļa ielas jeb A kojās, domāju, ka dēļ tā mani daudzi studenti ir pamanījuši, kā arī bieži uzturos Cēsu ielas atpūtas stūrī, kur pildu savus studiju darbus.

Kāpēc Tu ieguvi titulu „Gada students”?

Tāpēc, ka par mani balsoja (smejas). Bet, ja nopietnāk, tad, kā jau minēju, daudz kur iesaistījos ārpus studiju pasākumos, nekad neatteicu studentam palīdzību, ja to kāds jautāja.

Kāda, Tavuprāt, nozīme ir gada studenta titulam - vai tas motivē darīt vairāk un labāk, vai arī tas ir paldies par to, kas jau tiek darīts?

Manuprāt, tas ir vairāk, kā paldies par to, kas ir darīts līdz šim. Cik atceros iepriekšējos gadus, šo titulu vairāk, vai mazāk iegūst trešā un ceturtā kursu studenti, līdz ar to 4. kursa studenti bieži vien jau ir dziļās pārdomās par savu studiju gala darbu un tas ir tāds paldies par to, ko esi darījis studiju laikā.

Ko Tev nozīmē Vidzemes Augstskola?

ViA ir tā vieta, kur vienmēr varu aiziet produktīvāk pavadīt savu dienu vai nu mācoties, vai satiekot draugus, vai vienkārši izkustēties no mājas. Šie 4 gadi, kas pavadīti ViA, ir ļoti vērtīgi bijuši personīgai izaugsmei un tā ir un paliks neatņemama dzīves daļa, ja ne darba gaitās, tad vismaz atmiņās.