Jaunā Būvniecības Skola piedāvā tematiskos dažādas intensitātes kursus un apmācības gan latviešu, gan angļu valodā.
Vidzemes Augstskolas Atvērtās universitātes ietvaros iespējams apmeklēt kādus konkrētus kursus no Ilgtspējīgu ēku būviecības programmas.
Pašāk par to ŠEIT.
Aivars Vilguts
Pētniecības virzieni:
- Aprites ekonomika un atjaunojami materiāli
- Demontējamas modulāras koka ēkas un sistēmas
- Demountable modular timber buildings and systems
- Izturība un stingrība būvgaldniecības tipa koka savienojumos (koks-koks)
- Koka zinātne un mehānika
Marija Katrīna Dambe
Pētniecības virzieni:
- Ilgtspējīga būvniecība
- Aprites ekonomika būvniecības sektorā
- Dizains demontāžai
Krišjānis Zaķis
Pētniecības virzieni:
- Modelēšanas pieejas pielietošana ēku iekšējās vides un energoefektivitātes novērtējumos
- Mākslīgais intelekts būvniecībā
- “Haosa” tipa inženierisinājumu algoritmi un metadaloģija
Jaunā Būvniecības Skola piedāvā dalību dažādos hakatonos, dzīvajās laboratorijās un darbnīcās, kas veicina ilgtspējīgas būvniecības izglītību un inovācijas.
Starptautiskais dzīvo laboratoriju formāts tiek testēts un aprobēts Eiropas Universitātes E³UDRES² projekta ietvaros: Sabiedriska un uzņēmīga Eiropas Universitāte kā virzītājspēks Eiropas reģionu viedai un ilgtspējīgai attīstībai (Engaged and Entrepreneurial European University as Driver for European Smart and Sustainable Regions, Nr.101004069), finansētājs: Eiropas Komisija, https://www.eudres.eu/
2023.gada pieredze
No 2023.gada 20. līdz 31. martam Vidzemes Augstskolā pulcējās vietējie un starptautiskie studenti no būvniecības un arhitektūras nozarēm, lai dzīvās laboratorijas formātā (I-Living Labs) praktizētu zināšanas par aprites būvniecības principiem.
Pirmās nedēļas tiešsaistes lekciju laikā studenti apguva ilgtspējīgas un apritīgas būvniecības pamatus, energoefektivitātes un materiālu plūsmu principus, kā arī iemācījās izveidot ēkas dzīvescikla aprēķinu (LCA).
Otrā nedēļa bija par pieredzes gūšanu klātienē Valmierā, kur studenti izstrādāja ēkas materiālu auditu un identificēja potenciālās apritīgās un atkritumu plūsmas. Šī informācija, kā arī komentāri no ēkas nākotnes lietotājiem tika izmantotas, lai izveidotu vīziju ēkas renovācijai un paplašināšanai par Ilgtspējīgas Būvniecības laboratoriju Jaunajai Būvniecības Skolai. Piebūve tika paredzēta koka konstrukcijās un dizaina demontāžai manierē, kamēr renovējamā daļa paredzēta dažādu citu apritīgas būvniecības pieeju izrādīšanai.
Koksnes tehnoloģiju hakatons
No 18. līdz 19.maijam klātienē, Vidzemes Augstskolas telpās, norisinājās koksnes tehnoloģiju hakatons ar mērķi 24 stundu laikā rast jaunus risinājums nozares izaicinājumiem 3 tematiskajās vertikālēs:
- Esošo nozares procesu digitalizācija un optimizācija
- Jaunu, inovatīvu produktu un/vai materiālu attīstība
- Ilgtspējība un aprites ekonomika

Future of Wood hakatons
48 stundu laikā no idejas līdz prototipam. 2023. gada rudenī Vidzemē plānots starptautisks koksnes hakatons “Future of Wood”. Sīkāka informācija sekos.
