Baltijas Starptautiskā vasaras skola 2017

Cik bieži mediji tev melo?

Lai veicinātu informācijas kritisku izvērtēšanu, studenti 19. Baltijas Starptautiskās vasaras skolas (BISS) laikā ir izveidojuši vairākus video par viltus ziņu un faktu pārbaudes tēmām.

2017. gadā Vidzemes Augstskolas organizētā BISS tika veltīta tādām tēmām kā mediju pratība un demokrātija. Intensīvās programmas mērķis bija uzlabot komunikācijas un žurnālistikas studentu spējas izvērtēt mediju sniegto informāciju un veidot to saturu, kā arī uztvert publiskoto informāciju daudz analītiskāk un kritiskāk.

Reportiere stāsta, ka šobrīd ir Nīderlandē, Apenheilas pilsētas Primātu parkā. Taču īstenībā viņa atrodas Valmieras centrā, nodemonstrējot, cik viegli ir radīt un izplatīt viltus ziņu.

Reportiere apgalvo, ka šobrīd ir Rīgā pie Latvijas Universitātes jaunā korpusa. Taču īstenībā viņa atrodas Valmierā pie Vidzemes Augstskolas, parādot, cik viegli ir izveidot un izplatīt viltus ziņu.

Žurnāliste vēsta, ka patlaban atrodas Misas upes krastā. Taču patiesībā viņa stāv pie Gaujas, tādējādi parādot, cik viegli ir radīt un izplatīt viltus ziņu.

Reportiere ziņo, ka atrodas pie pilsdrupām Cēsīs. Taču īstenībā viņa atrodas pie Valmieras pilsdrupām, parādot, cik viegli ir izveidot un izplatīt viltus ziņu.

 

 

 

Par mediju pratības iniciatīvu

Mediju pratība: raksti

Mediju kritika