Transmediju projekti: Saeimas vēlēšanas 2018

"Vēlēšanu aizkulisēs"

Re:TV raidījumu cikls “Vēlēšanu aizkulisēs” pirms 2018. gada Saeimas velēšanām tapa sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas mācībspēkiem un pētniekiem. Tā mērķis – sabiedrības izglītošana politikas procesu un mediju/informācijas pratības kontekstā.

Mūsdienās dažādās pasaules vietās ir notikuši mēģinājumi ietekmēt vēlēšanu rezultātus, pa dažādiem informatīvajiem kanāliem sabiedrībā izplatot dezinformāciju un viltus ziņas. Izmantojot dažādas manipulatīvas metodes, apzināti tiek grautas un apšaubītas demokrātiskas sabiedrības pamatvērtības, sabiedrība tiek biedēta ar dažādām nākotnes politiskām un sociālekonomiskām transformācijām u.t.t. Šajā kontekstā izšķiroši svarīgs ir sabiedrības izglītības un izpratnes līmenis par dažādiem mēģinājumiem mērķtiecīgi ietekmēt sabiedrības viedokli kā pagātnē, tā arī mūsdienās.

Raidījuma ciklā skartas aktuālas tēmas, lai paaugstinātu sabiedrības izpratni par politikas procesiem un vēlēšanu rezultātu nozīmīgumu, kā arī riskiem, kas var rasties sabiedrībai neadekvāti reaģējot uz apzināti izplatītu dezinformāciju.

Vēlēšanu aizkulisēs 26.09.2018.

Kad un kā pieņemt lēmumu, par ko vēlēšanās balsot? Kāda būs Latvijas nākotne? Un kāda ir citu valstu pieredze? Par šiem un citiem jautājumiem raidījuma vadītājs Gatis Krūmiņš diskutē ar RSU zinātņu prorektori Agritu Kiopu. Tāpat rubrikā parādīsies arī sabiedrības un ekspertu viedokļi. 

Vēlēšanu aizkulisēs 12.09.2018.

Kam priekšvēlēšanu laikā ticēt un kam nē? Kā atšķirt populistus no citiem labuma solītājiem? Par to raidījumā "Vēlēšanu aizkulisēs". Studijas viesis - Vidzemes Augstskolas docente Agnese Dāvidsone.

Vēlēšanu aizkulisēs 06.09.2018.

Vēlēšanu aizkulisēs 29.08.2018.

Kas jāzina par vēlēšanām un to ietekmēšanu? Šoreiz raidījuma vadītājs Gatis Krūmiņš diskutē ar Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektoru Andi Kudoru.

Vēlēšanu aizkulisēs 22.08.2018.

Cik senas ir vēlēšanas Latvijā? Par šiem uz citiem jautājumiem raidījuma vadītājs Gatis Krūmiņš diskutēs ar studijas viesi, Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Arni Cimdaru.

 

"Līderu debates. Ekspertu studija"

Re:TV sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas komandu veidoja rubriku līderu debates par priekšvēlēšanu programmām. “Līderu debates. Ekspertu studija” tika translētas tiešraidē no Valmieras kanālā Re:TV un interneta mājas lapā www.skaties.lv/liderudebates2018.

Līderu debates. Ekspertu studija 18.09.2018.

Līderu debates. Ekspertu studija 11.09.2018.

Ekspertu studijas viesi - viens no Overly dibinātājiem Gatis Zvejnieks un līdzdibinātājs un produktu menedžeris uzņēmumā Anatomy Next SIA Uldis Zariņš.

Līderu debates. Ekspertu studija 02.10.2018.

Eksperti pārrunā dzirdēto "Līderu debatēs", kur tikās četru partiju pārstāvji: Politiskā partija "KPV LV" , "Jaunā Konservatīvā partija", "Latvijas Reģionu Apvienība" un "Latvijas centriskā partija".