Aizvadīta aizraujoša ievadnedēļa ienākošajiem ārzemju studentiem Vidzemes Augstskolā

Šogad Vidzemes Augstskolā (ViA) studijas uzsāk 17 ārvalstu pilna laika studenti no Ukrainas, Gruzijas, Nigērijas un Azerbaidžānas. Rudens semestrī arī uzņemti 9 jauni ārzemju apmaiņas studenti Erasmus+ programmas ietvaros no Francijas, Spānijas, Beļģijas, Nīderlandes, Albānijas un Moldovas, apgūstot dažādus kursus ViA Starptautiskajā studiju modulī.

No 30. augusta līdz 2. septembrim, ViA norisinājās ievadnedēļa jaunajiem ārvalstu studentiem. Šīs nedēļas laikā studenti iepazinās ar augstskolas telpām, vadību, lektoriem, personālu un tika informēti par lieliskajām iespējām, kuras viņus sagaida, studējot ViA un dzīvojot Valmierā.

Nedēļas sākumā jaunieši tika sagaidīti un informēti par praktiskām lietām, kā lekcijām, studiju procesu, dzīvošanu kopmītnēs un visu, kas saistās ar to, noslēdzot katru ievadnedēļas dienu ar saliedējošām aktivitātēm, kā viktorīnu vakaru un ekskursiju pa Valmieru. Nedēļas noslēgumā studenti tika iepazīstināti ar Eiropas Universitātes projektu E³UDRES² (Engaged and Entrepreneurial European University as Driver for European Smart and Sustainable Regions), kā arī jaunieši aizvadīja pirmās lekcijas, kurās apguva pirmos vārdus latviešu valodā un iepazinās ar Latvijas kultūru un tās tradīcijām. 

Axels Karcher no Francijas dalījās, ka viņa izvēle par labu ViA tika veikta, jo IT jomā no sadarbības augstskolām ar savu piedāvājumu izcēlās tieši ViA. Rens Aarts no Nīderlandes un Stanislavs Kalachyk no Ukrainas dala kopīgas intereses, jo abi uzsver savu vēlmi iepazīt Baltijas valstis un būt daļai no vietējās kopienas paralēli studijām. Suela Qosaj no Albānijas iedvesmoja citus sakot: “No šī semestra vēlētos saņemt pēc iespējas vairāk, lai pēc tam ar gūto dalītos ar citiem”. Visus studentus vieno kopēji komentāri par augstskolu “Šī ir gudra universitāte skaistā pilsētā”.

Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības Starptautiskā virziena vadītājs un Valmiera ESN (Erasmus Student Network) pārstāvis Zandis Kadakovskis dalās savā pieredzē un atziņās par dalību studiju apmaiņas programmā: “Erasmus+ programmas ir lieliska iespēja, lai pavērtu plašākus horizontus, iepazītu jaunus cilvēkus un kultūras. Tāpēc arī iesaistos apmaiņas studentu integrēšanā Valmierā, Latvijā un Vidzemes Augstskolā. Arī pats esmu izbaudījis šo pieredzi, tāpēc zinu kā tas ir būt studentam citā valstī un piedzīvot to, kam iet cauri mūsu jaunie ārvalstu studenti.”

LOGO

Informāciju sagatavoja:
Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste
Linda Broka
Tālr: 26182244
E-pasts: linda.broka@va.lv