"Latvijā strauji attīstās tie būvniecības sektora uzņēmumi, kuri darbojas starptautiski, integrē ilgtspējības principus, iet līdzi digitālajam un tehnoloģiju laikam, cienot un respektējot savus darbiniekus. Mūsu uzdevums ir sagatavot vidi tieši šādu speciālistu apmācībai.
Studijas - tā ir vēl viena iespēja satikt savējos cilvēkus. Satiekoties, esot un mācoties kopā dzimst vislabākās idejas un paātrinās mūsu personīgie sasniegumi."
Gunita Ķiesnere
BŪVNIECĪBAS STUDIJU VIRZIENA DIREKTORE
"Jaunā būvniecība ir apritīgs pielāgošanās process, kas prasa apzinātu, pat lēnprātīgu iedziļināšanos būvniecības norisēs."
Marija Katrīna Dambe
ILGTSPĒJĪGAS BŪVNIECĪBAS PĒTNIECĪBAS GRUPAS VADĪTĀJA, LEKTORE
ILGTSPĒJĪGA ĒKU BŪVNIECĪBA studiju programma
Īpaša uzmanība tiek pievērsta šobrīd pasaulē aktuālajām ilgtspējīgas būvniecības un būvmateriālu, aprites ekonomikas un energoefektivitātes aspektiem, aptverot arī tādus būvdarbu vadīšanas tematus kā, piemēram, "Eiropas zaļais iepirkums", daudzstāvu koka būvniecība, gandrīz nulles patēriņa ēkas, un to visu integrējot mūsdienu digitālā projektu vadības plūsmā izmantojot BIM un citas būvniecības digitālās pārvaldības sistēmas.
Šīs programmas mērķis ir radīt ilgtspējīgas būvniecības ekspertus, kas spēs pievienot vērtību Latvijas būvniecības industrijas uzņēmumiem, kā arī būs pieprasīti starptautiskā mērogā.
Studiju ietvaros ir iespēja doties starptautiskās pieredzes apmaiņās un studiju laikā praktiski darboties ar ēku projektiem visā pasaulē, par ko parūpējušies mūsu mācībspēki un mentori.
Attīstot šo studiju programmu ejam roku rokā ar ne tikai industrijas uzņēmumiem, bet tieši ar konkurētspējīgiem, eksportējošiem industrijas uzņēmumiem tādiem kā "BITUS" un "CLT Profi", “AB Clausen Latvia”, “Grafcon” un “NOMAD Architects”. Esam zinātniskais partneris Latvijas Koka būvniecības klasterī un biedra statusā asociācijā "Latvijas Koks".
IZGLĪTĪBA
Īsā cikla profesionālā augstākā izglītība, studējot studiju programmā "ILGTSPĒJĪGA ĒKU BŪVNIECĪBA"
PROFESIONĀLĀ KVALIFIKĀCIJA
Ēku būvdarbu vadītājs
STUDIJU VEIDS
Pilna laika studijas. Programmai lekcijas notiek darbadienu vakaros (trešdien, ceturtdien, piektdien) un sestdienās.
Studiju ietvaros notiek arī bootkampi, hakatoni, vasaras skolas un cita veida intensīvie kursi gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.
STUDIJU ILGUMS
3 gadi (6 semestri)
BUDŽETA VIETU SKAITS 2024./2025.AK.G.
15
STUDIJU VIRZIENS AKREDITĒTS
2028. gada 12.janvārim
STUDIJU MAKSA 2024./2025.AK.G.
EUR 3420*
*Šī ir pilnā studiju maksa vienam akadēmiskajam gadam. Ja vēlies noskaidrot sev pieejamo studiju maksas atlaidi, dodies uz STUDIJU MAKSAS ATLAIDES.
PRASĪBAS UZŅEMŠANAI
Vidējā izglītība
CE Latviešu valodā, Matemātikā, Svešvalodā**^ (vienā no mācību satura apguves līmeņiem, kā arī pārējie reflektanta kārtotie CE);
Papildus punktus pie konkursa rezultāta var iegūt par nokārtotu augstākā mācību satura apguves līmeņa CE šados mācību priekšmetos: FIZIKA vai DIZAINS UN TEHNOLOĢIJAS
Minimālais konkursa rezultāts – 30 punkti.
Ārpus konkursa uzņem 1.-3.vietu ieguvējus Latvijas Republikas un starptautiskajās olimpiādēs (pēdējo 2 gadu laikā) šādos mācību priekšmetos: informātika, matemātika, fizika, biznesa ekonomiskie pamati/ ekonomika, ķīmija, bioloģija;
Junior Achievement Latvia - konkursa "Labākais ekonomikā" Vidzemes Augstskolas laureātu.
** - viena no svešvalodām: angļu val., franču val., vai vācu val.
^ - vai starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījums svešvalodā atbilstoši LR Ministru kabineta noteikumiem Nr.795 (Valsts izglītības satura centra skaidrojums par CE pielīdzināšanu un CE atbilstību). Par starptautiskā pārbaudījuma pielīdzināšanu lēmumu pieņem Uzņemšanas komisija.
UZŅEMŠANA 2024 Vairāk par pieteikšanos studijām ŠEIT. Papildu informācija par studijām un uzņemšanu Vidzemes Augstskolā: |
Studiju programmas saturs
Ēku projektēšanas principi, Būvkonstrukcijas, Būvizstrādājumi un ekoloģiskie būvmateriāli, Būvmehānika un materiālu pretestība, Būvfizika un būvakustika, Inženierģeoloģija, ģeodēzija,BIM, Būvdarbu tehnoloģijas, celtniecības mehānismi un aprīkojums, Inženiertīkli, Būvprojektu organizēšana,vadīšana, BIS, Būvniecības ekonomika un Tāmēšana, Būvju tehniskā apsekošana, Specialitātes angļu valoda, Darba aizsardzība un pirmā palīdzība, Nozares tiesību pamati un standarti, Būvju ekspluatācija.
Koka ēku un ekobūvju celtniecība, Ievads būvju ugunsaizsardzībā, Darba drošība un elektrodrošība būvniecībā, Būvķīmija. Ķīmisko vielu droša pārvaldība, Kvalitātes vadības sistēmas un atbilstības novērtēšana būvniecībā.
Ilgtspējīga attīstība, Būvizstrādājumi un ekoloģiskie būvmateriāli , Ēku projektēšanas principi, Eiropas Zaļais kurss. Zaļais publiskais ieprikums, Energoefektivitāte, Ilgtspējīga būvniecība.
BIM (Būves informācijas modelēšana), BIS ( būves informācijas sistēmas), Cilvēku vadība(komandas), Projektu vadība, Uzņēmējdarbības pamati, Kvalitātes vadības sistēmas un atbilstības novērtēšana būvniecībā.
Prakses mērķis ir nostiprināt iegūtās teorētiskās zināšanas un apgūt noteiktas prasmes un iemaņas. Studējošie var izvēlēties prakses vietas no sadarbības uzņēmumu klāsta Latvijā un Eiropā. Pieejamas arī Erasmus + prakses stipendijas.
Pirmā līmeņa profesionālajā studiju programmā „ Ilgtspējīga ēku būvniecība” prakses notiek ārpus augstskolas koka ēku ražošanas un celtniecības uzņēmumos un iestādēs būvniecības jomā pieredzējušu speciālistu vadībā, un to kopējais garums ir 20 nedēļas.
Studiju ietvaros, studējošie sākot ar 2. kursu uzsāk darbu pie kvalifikācijas darba izstrādes, kura pamatā ir 3. grupas ēkas projekts Latvijā vai pasaulē. Studiju programma sadarbībā ar nozares uzņēmumiem, partneriem un mācībspēkiem piedāvā aktuālas un mūsdienīgas kvalifikācijas darbu tēmas.
Būvdarbu vadītājs celtniecības uzņēmumos, projektēšanas birojos, būvmateriālu ražošanas uzņēmumos, pašnodarbināta persona, privātuzņēmējs būvniecības nozarē.
Eiropas Savienības mērķis ir veicināt tādu tehnoloģiju, produktu un pakalpojumu izstrādi un ieviešanu, kuru izmantošanas rezultātā tiek samazināta mūsu ietekme uz vidi, kā arī atbalstīti videi draudzīgi patēriņa un ražošanas veidi. Starp prioritārajām nozarēm ir arī „Ēkas/Celtniecība: inovatīvo produktu atbalsts celtniecības jomā”.
Zaļā būvniecība tiek uzskatīta par sudraba lodi, lai novērstu draudus klimata pārmaiņām, resursu nepietiekamību un enerģijas nepietiekamību, jo šobrīd būvniecībā patērē 30% no kopējā izejvielu patēriņa un 40% no kopējā enerģijas patēriņa.
Marija Katrīna Dambe
ILGTSPĒJĪGAS BŪVNIECĪBAS PĒTNIECĪBAS GRUPAS VADĪTĀJA, LEKTORE
[email protected]
Aivars Vilguts
Akademiskā izglītība:
- Post-doc Vašingtonas štata universitāte, ASV
- PhD.-ing. Koka konstrukciju inženierija, NTNU, Norvēģija
- Mg.sc.ing. Būvniecība, RTU, Latvia
Pētniecības virzieni:
- Aprites ekonomika un atjaunojami materiāli
- Demontējamas modulāras koks ēkas un sistēmas
- Demountable modular timber buildings and systems
- Izturība un stingrība būvgaldniecības tipa koka savienojumos (koks-koks)
- Koka zinātne un mehānika
Pētījumi / pieredze:
- Woodsol - koka karkasa risinājumi pilsētas dizainā (Norwegian Research Council)
- HESTIA - inovatīvas modulāras koka būvniecības sistēmas (ASV)
- WoodForYouth - jauniešu vecumā zem 25 gadiem konkurētspējas veicināšana koka ēku būvniecības industrijā (Interreg CB, 2023)
Marija Katrīna Dambe
Akademiskā izglītība:
- M.sc. Ilgtspējīga arhitektūra, NTNU, Norvēģija (2019)
- B.A Arhitektūra AKBILD, Austrija (2017)
Pētniecības virzieni:
- Ilgtspējīga būvniecība
- Aprites ekonomika būvniecības sektorā
- Dizains demontāžai
Pētījumi / pieredze:
- Arhitektoniska priekšizpēte daudzstāvu ēkas apritīgai renovācijai Rīgā, URGE projekta ietvaros (projektu vadīja Rīgas enerģētikas aģentūra)
- Salīdzinošs dzīvescikla aprēķinos balstīts pētījums par koka un betona konstrukciju bērnudārziem Tallinā, Igaunijā (projektu vadīja PatternBuildings)
- 3Cycle Building System - atvērtās pieejas modulāras koka būvniecības sistēmas pārveidošana apritīgas būvniecības sistēmā (projektu vadīja Pattern Buildings & Estonian Academy of Arts)
- WoodForYouth - jauniešu vecumā zem 25 gadiem konkurētspējas veicināšana koka ēku būvniecības industrijā (Interreg CB, 2023)
Krišjānis Zaķis
Akademiskā izglītība:
- PhD kandidāts Sociotehnisko sistēmu modelēšana (MI būvniecība BIM)
- Mg.sc.ing. Būvdarbu vadīšana (2020)
- Bac.ing. Būvdarbu vadīšana (2017)
- Mg.sc.comp. Sociotehnisko sistēmu modelēšana (2008)
- Bac.comp. Informāciju tehnoloģijas (2008)
Pētniecības virzieni:
- Modelēšanas pieejas pielietošana ēku iekšējās vides un energoefektivitātes novērtējumos
- Mākslīgais intelekts būvniecībā
- “Haosa” tipa inženierisinājumu algoritmi un metadaloģija
Pētījumi / pieredze:
- Mākslīgā intelekta mijiedarbe ar galīgo elementu metodi
- Apkures, vēdināšanas un kondicionēšanas sistēmu vadība uzstādījumu modelēšana un prognoze esošajās ēkās ar mērķi uzlabot energoefektivitāti
- Energoefektivitātes izmaksu optimuma aprēķini jaunbūvēs Latvijā. Gala ziņojums. Pretenziju priekšlikumu noteikšana.
- WoodForYouth - jauniešu vecumā zem 25 gadiem konkurētspējas veicināšana koka ēku būvniecības industrijā (Interreg CB, 2023)
Jaunā Būvniecības skola piedāvā dalību dažādos hakatonos, dzīvajās laboratorijās un darbnīcās, kas veicina ilgtspējīgas būvniecības izglītību un inovācijas.
ILL - Intensīvā dzīva laboratorija
Starptautiskais dzīvo laboratoriju formāts tiek testēts un aprobēts Eiropas Universitātes E³UDRES² projekta ietvaros: Sabiedriska un uzņēmīga Eiropas Universitāte kā virzītājspēks Eiropas reģionu viedai un ilgtspējīgai attīstībai (Engaged and Entrepreneurial European University as Driver for European Smart and Sustainable Regions, Nr.101004069), finansētājs: Eiropas Komisija, https://www.eudres.eu/
2023.gada pieredze
No 2023.gada 20. līdz 31. martam Vidzemes Augstskolā pulcējās vietējie un starptautiskie studenti no būvniecības un arhitektūras nozarēm, lai dzīvās laboratorijas formātā (I-Living Labs) praktizētu zināšanas par aprites būvniecības principiem.
Pirmās nedēļas tiešsaistes lekciju laikā studenti apguva ilgtspējīgas un apritīgas būvniecības pamatus, energoefektivitātes un materiālu plūsmu principus, kā arī iemācījās izveidot ēkas dzīvescikla aprēķinu (LCA).
Otrā nedēļa bija par pieredzes gūšanu klātienē Valmierā, kur studenti izstrādāja ēkas materiālu auditu un identificēja potenciālās apritīgās un atkritumu plūsmas. Šī informācija, kā arī komentāri no ēkas nākotnes lietotājiem tika izmantotas, lai izveidotu vīziju ēkas renovācijai un paplašināšanai par Ilgtspējīgas Būvniecības laboratoriju Jaunajai Būvniecības Skolai. Piebūve tika paredzēta koka konstrukcijās un dizaina demontāžai manierē, kamēr renovējamā daļa paredzēta dažādu citu apritīgas būvniecības pieeju izrādīšanai.
Future of Wood
Koksnes tehnoloģiju hakatons
No 2023.gada 18. līdz 19.maijam klātienē, Vidzemes Augstskolas telpās, norisinājās koksnes tehnoloģiju hakatons ar mērķi 24 stundu laikā rast jaunus risinājums nozares izaicinājumiem 3 tematiskajās vertikālēs.
Esošo nozares procesu digitalizācija un optimizācija
Vertikāles ietvaros aicinām attīstīt idejas, kas saistās ar digitāliem rīkiem un procesiem industrijas aktuālāko izaicinājumu risināšanai – datu uzkrāšana, analīze u.c. Tai skaitā jauni procesi jaunāko tendenču un inovāciju monitorēšanai un ieviešanai.
Jaunu, inovatīvu produktu un/vai materiālu attīstība
Vertikāles ietvaros var īstenot idejas par neizzinātu potenciālo nākotnes materiālu un produktu izzināšanu, esošā industrijas pakalpojumu piedāvājuma un kvalitātes uzlabošanu, esošo produktu/piedāvājuma transformāciju nākotnes pieprasījumam.
Ilgtspējība un aprites ekonomika
Idejas, kas saistās ar aprites ekonomikas tendenču aktualizēšanu un ar to saistīto ideju ievirzi industrijā – blakusproduktu pārstrāde, būvmateriālu otrreizēja izmantošana, u.c. dažādu ilgtspējības aktivitāšu iedzīvināšana.
Uzņēmēji, studenti, pētnieki un nozares pārstāvji kopīgi darbojās hakatonā un lai cīnītos par iespēju piedalīties pieredzes apmaiņas braucienā uz Norvēģiju kā arī citām balvām.
WoodForYouth
Interreg Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros Vidzemes Augstskola sadarbībā ar partneriem no Igaunijas un Somijas izstrādās koka ēku būvniecības apmācības jauniešiem vecumā līdz 25 gadiem.
Pieteikšanās apmācībām sāksies 2025.gada 2. ceturksnī.
Vairāk par projektu lasi šeit.
Wood for Youth – tiešsaistes mācību kurss
Woodhouse Estonia sadarbībā ar Satakuntas Lietišķo zinātņu universitāti, TTK Lietišķo zinātņu universitāti, Somijas Kokapstrādes industrijas federāciju un Vidzemes Augstskolu ir izveidojusi interaktīvu e-apmācību programmu starptautiskā projekta "Wood for Youth" ietvaros, lai piedāvātu profesionālo apmācību koka būvniecībā ērtā un saistošā veidā. Zināšanas var iegūt gan teorētisko e-apmācību ceļā (tematiski moduļi tiešsaistē), gan arī praktiski, strādājot koka māju ražotnēs. Piedalies digitālajā un zaļajā revolūcijā būvniecības nozarē!
Par mācību kursu
Projekta "Wood for Youth" mērķis ir uzlabot jauno speciālistu konkurētspēju koka ēku ražošanas sektorā, piedāvājot interaktīvu mācību programmu, kas tiek papildināta ar praktiskām apmācībām. Ņemot vērā izaicinājumus, kas saistīti ar oglekļa pēdas nospieduma samazināšanu un efektivitātes palielināšanu, tradicionālā būvniecības nozare attīstās. Mūsu atbilde uz šo izaicinājumu ir plašāka rūpniecisko būvniecības procesu ieviešana un koksnes izmantošana.
Tieši šī iemesla dēļ "Wood for Youth" studiju programma koncentrējas uz rūpnieciski ražotu koka konstrukciju pielietojumu. Esam izstrādājuši četrus visaptverošus studiju moduļus, kas aptver šādas specializācijas: modulāro ēku ražošanu, montāžu, modulāro ēku projektēšanu un projektu vadību.
Mācību moduļi ir sagatavoti video lekciju sērijās, kurās tiek demonstrētas nozares labākās prakses. Šajos video galvenokārt ir parādīti ēku ražošanas procesi, kurus papildina animācijas un 3D modeļi. Lai nodrošinātu aktīvu iesaisti, ir pievienoti interaktīvi elementi, piemēram, starpposmu uzdevumi un vingrinājumi, kā arī 2D un 3D uzdevumi.
Galvenais "Wood for Youth" mērķis ir nodrošināt studentiem un pieaugušo mūžizglītības dalībniekiem ērtu mācību vidi un papildu iespējas karjeras attīstībai. Šī programma dod iespēju apgūt mācību vielu savā tempā un atbilstoši savam grafikam, tāpēc programmu ir iespējams apvienot ar studijām un darbu.
Mācību moduļi
- Modulāro ēku ražošana
Kurss pievēršas dažādām rūpnieciskās būvniecības metodēm, kā arī 2D elementu un apjoma elementu ražošanas specifikai.
- Modulāro ēku montāža
Tiek apskatīta elementu izmantošana dažādos būvniecības veidos (elementu, moduļu, hibrīdu būvniecība, renovācija), kā arī detalizēti aprakstīta būvdarbu specifika objektā.
- Modulāro ēku projektēšana
Šie temati sniedz detalizētu pārskatu par prasībām un iespējām, kas jāņem vērā, projektējot modulārās koka ēkas. Ietverti tādi jautājumi kā ugunsdrošība, akustika, tehniskās sistēmas, energoefektivitāte un zema oglekļa emisiju būvniecība.
- Vadības procesi rūpnieciskajā būvniecībā
Kurss koncentrējas uz dažādiem vadības posmiem rūpnieciskajā būvniecībā – ražošanu, projektu vadību, pāreju uz digitalizāciju un cilvēkresursu pārvaldību.
Vērtības
Nozarei specifiskas zināšanas - Students ir apguvis vērtīgas zināšanas modulāro koka ēku būvniecībā, aptverot gan elementu ražošanu un projektēšanu, gan būvniecības plānošanu objektā.
Darba vietas atpazīstamība - Studiju programmas saturu ir novērtējušas koka ēku ražotnes (potenciālie darba devēji) Igaunijā, Somijā un Latvijā. Absolventi ir ieguvuši konkurences priekšrocības un tiek augsti novērtēti darba tirgū.
Prasības un nepieciešamie dokumenti kursa uzsākšanai
Dalība no 18 gadu vecuma - Kursu var pabeigt ikviena persona vecumā no 18 gadiem, kura ir ieinteresēta modulāro koka ēku industrijā. Persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu, var iziet gan teorētiskās (tiešsaistes kursa), gan praktiskās apmācības.
Personas vecumā no 16 līdz 17 gadiem var iziet teorētiskās (tiešsaistes) studijas, par ko attiecīgi tiks izsniegti studiju apjoma kredītpunkti.
Wood for Youth programma - Wood for Youth projekts ir līdzfinansēts no Eiropas Savienības, izmantojot Interreg Central Baltic programmas 6. mērķi – uzlabot nodarbinātības iespējas darba tirgū.
Sīkāku informāciju par Central Baltic projektiem var atrast šeit: Projects – Central Baltic.
Modulāro ēku ražošana
Ražošanas modulis koncentrējas uz dažādām rūpnieciskās būvniecības metodēm un specifiku 2D un apjoma elementu ražošanā modulāro ēku jomā. Tiek detalizēti izskaidrots ražošanas līnijas princips un konkrētais darbs, kas jāveic rūpnīcā. Kursā iekļautas arī nodarbības par komunikāciju sistēmu (apkure, ūdens, elektrība) izveidi un dažādām savienojumu metodēm. Kurss ietver arī praksi rūpnīcā.
Teorētiskā daļa tiek pilnībā veikta tiešsaistē. Pēc apmācību moduļa pabeigšanas zināšanas tiek pārbaudītas ar testu, un students var pieteikties praksei.
Studiju kursa mērķi
- Students izprot rūpnieciskās būvniecības pilnu dzīves ciklu – no sākotnējām pārdošanas un projektēšanas stadijām līdz projektu vadībai, iepirkumiem, ražošanai, loģistikai, montāžai, būvobjekta vadībai un garantijas procedūrām.
- Students pārzina līnijas ražošanas un automatizācijas principus, tostarp ienākošo materiālu apstrādi, uzglabāšanas praksi un kvalitātes kontroles pasākumus visā ražošanas procesā.
- Students ir attīstījis prasmes kvalitātes kontroles un nodrošināšanas tehnikās, lai garantētu ražoto produktu uzticamību un ilgmūžību.
- Students ir ieguvis prasmes būvniecības procesu optimizēšanā, lai uzlabotu efektivitāti un minimizētu ietekmi uz vidi, koncentrējoties uz ilgtspējīgām praksēm un resursu pārvaldību.
Kam kurss ir piemērots?
Kurss ir piemērots ikvienam. Iepriekšējā pieredze nav nepieciešama.
Specializācija I – ražošana
Tiešsaistes apmācību ilgums: 40 stundas
Prakse: 40 stundas
Kredītpunkti: 3 ECTS
Ievads
|
Elementu ražošana · 2D elementi uz koka rāmi · 2D elementi, izmantojot CLT (krusteniski līmēta koksne) · Koka rāmis moduļa (apjoma) elementi · Hibrīda moduļa (apjoma) elementi · Mitras telpas (apjoma) · Laika apstākļu aizsardzība, uzglabāšana |
Citas tēmas · Logi, durvis, balkoni, pārejas utt. · Komunikācijas koka konstrukcijās · Apkure, ūdens, ventilācija, kanalizācija · Pacelšanas darbi · Mitruma aizsardzība · Kravu specifika |
Modulāro ēku montāža un noslēdzošie darbi
Šajā modulī ir ietvertas tēmas, kas saistās ar transportēšanas un moduļu elementu uzstādīšanas metodēm būvobjektos. Tiek apskatīta elementu izmantošana dažādos būvniecības veidos (elementu, moduļu, hibrīda būvniecība, renovācija) un detalizēti aprakstīta būvdarbu vietas specifika. Prakses laikā būs iespēja apmeklēt būvobjektus.
Šis modulis ir pieejams studentiem, kuri ir veiksmīgi pabeiguši ražošanas moduli tiešsaistē. Kursā ir nepieciešamas priekšzināšanas, kas tiek iegūtas ražošanas modulī.
Teorētiskā daļa tiek pilnībā veikta tiešsaistē. Pēc moduļa pabeigšanas zināšanas tiek pārbaudītas ar testu, un students var pieteikties praksei.
Studiju mērķi
- Students ir apguvis moduļu un elementu ēku uzstādīšanas tehnikas, tostarp pasākumus, lai aizsargātu elementus pret mitrumu.
- Students izprot ugunsdrošības un vispārējās drošības prasības būvobjektā, kas attiecas uz modulārām ēkām, nodrošinot atbilstību noteikumiem un standartiem.
- Students ir ieguvis zināšanas par fasādes darbiem, jumta darbiem un pamatu darbiem, kas saistīti ar modulārām ēkām, tostarp uzstādīšanas tehnikām un kvalitātes standartiem.
- Students ir apguvis kvalitātes kontroles nodrošināšanas procedūras, lai uzturētu augstus standartus visā būvniecības procesā.
Kam kurss ir piemērots?
- Kurss ir piemērots ikvienam. Iepriekšējā pieredze nav nepieciešama.
- Lai piedalītos, nepieciešams veiksmīgi nokārtot pārbaudījumus Modulāro ēku ražošanas modulī.
Specializācija II - Modulāro ēku montāža un noslēdzošie darbi
Tiešsaistes apmācību ilgums: 60 stundas
Prakse: 80 stundas
Kredītpunkti: 5 ECTS
Sagatavošanās darbi
|
Montāža un noslēdzošie darbi
|
Citas tēmas
|
Modulāro koka ēku projektēšana
Projektēšanas modulis padziļināti pēta ēku fizikālos aspektus, kas saistīti ar koka būvniecību, un ir paredzēts galvenokārt jauniešiem, kuri vēlas iegūt padziļinātas zināšanas par modulārām koka ēkām vai plāno turpināt studijas augstākās izglītības iestādēs. Modulis sniedz detalizētu pārskatu par prasībām un iespējām, projektējot modulārās koka ēkas. Tajā iekļauti tādi temati kā ugunsdrošība, akustika, tehniskās sistēmas, energoefektivitāte un zema oglekļa emisiju būvniecība. Moduļa ietvaros var tikt risināti vienkāršāki uzdevumi un analizētas dažādas praktiskas situācijas.
Šis modulis ir pieejams studentiem, kuri veiksmīgi pabeiguši ražošanas un montāžas moduļus tiešsaistē, kas nozīmē, ka kurss ietver arī iepriekšējo studiju moduļu teorētiskās daļas: ražošanas un montāžas moduļus.
Teorētiskā daļa tiek pilnībā veikta tiešsaistē. Pēc moduļa pabeigšanas zināšanas tiek pārbaudītas ar testu, un students var pieteikties praksei.
Studiju mērķi
- Students ir ieguvis visaptverošas zināšanas par Eirokodeksiem un to nozīmi koka konstrukciju projektēšanā un īstenošanā.
- Students izprot koka mehāniskās īpašības, piemēram, mitruma saturu un vides aspektus.
- Students ir apguvis koka elementu, piemēram, sienu, grīdu, griestu, jumtu, balkonu un pāreju, projektēšanas un ražošanas principus, ņemot vērā ilgtspēju, vides ietekmi un strukturālās prasības.
- Students ir apguvis zināšanas par zemā oglekļa emisijas praksēm būvniecībā, dzīves cikla analīzi rūpnieciskajā koka ēku būvniecībā, energoefektivitātes noteikumus un rīkus energoefektivitātes aprēķiniem.
Kam kurss ir piemērots?
Bakalaura studentiem
Industrijas profesionāļiem
- Lai piedalītos, nepieciešams veiksmīgi nokārtot pārbaudījumus “Modulāro ēku ražošana” un “Modulāro ēku montāža un noslēdzošie darbi” moduļos.
Specializācija III - Modulāro koka ēku projektēšana
Tiešsaistes studiju ilgums: 100 stundas
Prakse: 80 stundas
Kredītpunkti: 7 ECTS
Koka ēku projektēšanas principi
|
Modulāro koka ēku projektēšana
|
Citas tēmas
|
Rūpnieciskās būvniecības vadība
Vadības modulis ir paredzēts galvenokārt jauniešiem, kuri vēlas iegūt padziļinātas zināšanas par būvniecību vai plāno turpināt studijas augstākās izglītības iestādēs. Kurss koncentrējas uz dažādiem vadības posmiem rūpnieciskajā būvniecībā – ražošanu, projektu vadību, pāreju uz digitalizāciju un cilvēkresursu vadību. Moduļa ietvaros var tikt risināti vienkāršāki uzdevumi un analizētas dažādas praktiskas situācijas.
Šis modulis ir pieejams studentiem, kuri veiksmīgi pabeiguši ražošanas un montāžas un pabeigšanas moduļus tiešsaistē, kas nozīmē, ka kurss ietver arī iepriekšējo studiju moduļu teorētiskās daļas: saliekamo ēku ražošana un montāža un noslēdzošie darbi.
Teorētiskā daļa tiek pilnībā veikta tiešsaistē. Pēc moduļa pabeigšanas zināšanas tiek pārbaudītas ar testu, un students var pieteikties praksei.
Studiju mērķi
- Students izprot iepirkumu vadību, tostarp iepirkuma veidus, iegādes stratēģijas, un demonstrē zināšanas par projekta uzsākšanu, plānošanu, izpildi un slēgšanu, ieskaitot darbu līgumu formas, materiālu iepirkumu, būvatļaujas un dokumentācijas procesus.
- Students spēj identificēt nākotnes tendences un inovācijas digitālajā būvniecībā un izpētīt dažādas tehnoloģijas, piemēram, Būvniecības informācijas modelēšanu (BIM), virtuālo realitāti (VR)/paplašināto realitāti (AR), mākslīgo intelektu (AI), dronus un robotus.
- Students izprot cilvēkresursu vadību (HRM) un zina, kā efektīvi pārvaldīt darba attiecības, risināt darbinieku motivācijas jautājumus, tostarp apstrādāt sarežģītas situācijas un pašpārvaldību.
- Students izprot procesu plānošanas tehnikas, demonstrē zināšanas par kvalitātes kontroli, sertifikāciju un garantijas procesiem, un spēj analizēt kopējās procesa efektivitāti, izmantojot ražošanas projektēšanas (DfM) un montāžas projektēšanas (DfA) principus, kā arī plānošanas metodoloģijas.
Kam kurss ir piemērots?
- Bakalaura studentiem
- Industrijas profesionāļiem
- Lai piedalītos, nepieciešams veiksmīgi nokārtot pārbaudījumus “Modulāro ēku ražošana” un “Modulāro ēku montāža un noslēdzošie darbi” moduļos.
Specializācija IV – Rūpnieciskās būvniecības vadība
Tiešsaistes studiju ilgums: 100 stundas
Prakse: 80 stundas
Kredītpunkti: 7 ECTS
Vadība ražošanā
|
Projektu vadības procesi
|
Citas tēmas
|