Doktorante Madara Prata ASV prezentē “Perspektīvās tehnoloģijas noturīgiem un drošiem servisiem” projekta publikāciju

Vidzemes Augstskolas doktorante Mg.oec. Madara Prata atgriezusies no ASV rīkotās konferences “CSCI 2020 Computational Science and Computational Intelligence”, kas no 15.-19. decembrim notika LasVegasā.

VPP

M. Prata Perspektīvās tehnoloģijas noturīgiem un drošiem servisiem (ARTSS) projekta ietvaros prezentēja pētījuma publikāciju “Application of EM for Requirements Development of an Effective and Secure Communication System in a Quarantine Situation”. Pētnieciskās publikācijas autori: Madara Prata, Sarma Cakula, Ginta Majore un Egons Bušs

Komandējuma mērķis un uzdevumi bija apmeklēt konferenci un papildus tam - satikt citus nozares kolēģus, apspriest aktuālās tēmas, gūt atgriezenisko saikni par prezentāciju un paveikto darbu. Kā arī pārstāvēt Vidzemes Augstskolu un Latviju starptautiskā pasākumā. 

“Manā skatījumā, bija ļoti vērtīgi iepazīstināt citus dalībniekus, pirmkārt ar Latviju un to, ka arī mēs esam aktīvi un spēcīgi šajā jomā. Bija liela interese par Latviju, ViA un par Eiropu kopumā, jo šogad es biju vienīgais uz vietas prezentējošais autors no Eiropas. Bija dalībnieki arī no ASV, Kolumbijas, Kataras, Jordānas un Peru. Protams, online prezentēja daudz vairāk cilvēku. 

Man šādās konferencēs ir ļoti svarīgi satikt citus zinātnes pārstāvjus - tādā veidā varu savu pētījumu izrunāt, uzzināt viņu domas un gūt atgriezenisko saikni. Manā gadījumā - pārliecināties, ka esmu "uz pareizā ceļa" un veikt uzlabojumus, ja kolēģiem ir kādas idejas. Man pašai kā PhD studentei ir vērtīgi redzēt citu zinātnieku darbus - arvien labāk izprotu algoritmu darbības un nu jau pat varu iesaistīties diskusijās. Katra konference paplašina manu redzesloku. 

Jāatzīst, ka konferences dalībnieki bija patīkami pārsteigti redzot, cik nopietni Latvijas valdība un augstskolas iesaistās Covid krīzes risinājumu meklēšanā. Ne visās valstīs ir šāda zinātnieku iesaiste. Tika prezentēti dažādi ar Covid saistītie pētījumi, taču tie ir drīzāk zinātnieku un augstskolu pašiniciatīva, kurpetī Latvijā visi ir apvienojuši spēkus,” iespaidos dalās M. Prata.

Viņa uzsver, ka konferencē tika ievēroti stingri Covid-19 drošībās pasākumi: ”Pirmkārt, visiem dalībniekiem uz vietas bija jātaisa covid tests, bez tā iekšā nelaida. Bet, neskatoties uz to, arī iekšā bija obligāta distancēšanās un maskas, pat kafijas pauzēs socializējāmies pa gabalu. Viesnīcā visur bija pieejamas maskas, istabas bija dezinficētas un iekšā sagaidīja komplekts (maskas un dezinfekcijas līdzeklis) ar vēstuli, kā rīkoties. Konferences durvis tika dezinficētas reizi stundā un īstenoti daudzi citi drošības pasākumi. Šogad lielākā daļa dalībnieku prezentēja tiešsaistē. Parasti uz vietas šo konferenci apmeklē 600-700 cilvēku, šogad mēs bijām aptuveni trīsdesmit. Man tas patika, jo veidojās ļoti labs kontakts ar konferences organizatoriem un citiem zinātniekiem. Kas ir man personisks sasniegums - pirmo reizi biju arī "session chair" divās sesijās.”

CSCI 2020 Computational Science and Computational Intelligence ir viena no ASV atzītākajām kompjūter zinātņu konferencēm ar ļoti augstiem reitingiem un publikāciju indeksāciju.

ARTSS projekta mērķis ir izstrādāt metodi un tehnoloģisko risinājumu digitālo pakalpojumu dinamiskai pielāgošanai krīzes situācijām. Metodes pamatā ir servisu spēju virzīta izstrādes metodoloģija, un tā tiks izvērtēta četros uz programmu attiecināmos lietošanas gadījumos. Projektā arī tiks sagatavotas rīcībpolitikas rekomendācijas un izvērtējumi par drošu telemedicīnas, biznesa un e-apmācības servisu nodrošināšanu.

Vairāk: http://bit.ly/2Ww4xxS