Jana Vainovska: lielākais paldies kursa biedriem

Jana Vainovska studē 1. kursā “Tūrisma organizāciju un vadību”. Viens no iemesliem, kāpēc Jana lēma apgūt profesiju Vidzemes Augstskolā, ir iespēja studēt sev tīkamā virzienā par valsts budžeta līdzekļiem. Viņa atzīst, ka studijas klātienē ir vispatīkamākās, tomēr kursa savstarpējā saliedētība palīdz pārdzīvot attālinātās mācības un nezaudēt saikni ar kursabiedriem.

Kādēļ izvēlējies studēt Vidzemes Augstskolā?

Tūrismu mācījos jau tehnikumā, bet tālāk plānoju studēt mārketingu vai tūrismu. Tehnikumā klases audzinātāja pastāstīja, ka Vidzemes Augstskolā varēšu pretendēt uz vietu budžeta apmaksātajās studijās, kas arī bija galvenais iemesls uzsākt studijas tieši šeit.

Kāds bija Tavs pirmais iespaids par Vidzemes Augstskolu?

Viss šajā augstskolā ir moderns un sakārtots, kā arī augstskolas atmosfēra ir mājīga. Es novērtēju, ka docētāji sniedz dzīves piemērus par darba gaitām. Priecē docētāji, kas sarīko vieslekcijas arī šajā grūtajā laikā. Arī pirmo divu mēnešu klātienes pasākumi bija jautri un tiešām saliedēja kursu.

Ar ko, tavuprāt, īpaši izceļas Vidzemes Augstskola?

Attālināti mācoties lielākais paldies kursa biedriem, jo esam spējīgi sanākt kopā, lai dotos pārgājienos un tamlīdzīgās aktivitātēs, tas ļauj uzturēt šo studentu-būšanas sajūtu. Arī grupu darbi palīdz uzturēt savstarpējo saikni. Mūsu teiciens “Vidzemes Augstskola – gan jau saies” arī ir aktuāls, jo visi cits citam palīdzēs, kur nepieciešams. Protams, man klātienē patika labāk, bet mācoties attālināti ir arī savi plusi. Piemēram, uz pirmajām lekcijām nav jāceļas ļoti agri, kā arī reizēm var doties kādā pārbraucienā vienkārši ieslēdzot lekciju datorā.

Kādas grūtības ir radušās (ja ir radušās) mācoties attālināti?

Visgrūtāk ir noturēt uzmanību lekcijās, kas šķiet mazāk interesantas. Tāpat arī gadās dienas, kad lekcijas no 9.00 līdz 17.00, tad visu dienu jāpavada pie datora.

Vai tu guvi arī “kopmītņu” pieredzi?

Jā, dzīvoju un pilnībā nenožēloju. Istabas biedrenes kļuva par tuviem draugiem, un mūsu koju ballītes paliks atmiņā, līdz pašām vecumdienām. Tieši ar kojās dzīvojošajiem studentiem visciešākais kontakts ir noturējies visa gada garumā.

Balstoties uz saviem iespaidiem par Vidzemes Augstskolu, kā Tu to raksturotu trīs vārdos?

Atbalsts, tehnoloģijas, attīstība