Latvijas Valsts prezidents Egils Levits viesojas Vidzemes Augstskolā

Šodien Vidzemes Augstskolā viesojās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, lai tiktos ar Vidzemes Augstskolas padomi un studentu pārstāvjiem, apspriestu ViA atīstības plānus, kā arī piedalītos debašu cikla “Satversmei100: vērtības nākotnei” diskusijā.

Debašu cikls “Satversmei100: vērtības nākotnei” ir nozīmīgs solis jauniešu līdzdalībai Latvijas nākotnes veidošanā. Tas mudina jauniešus formulēt savas domas, kā arī sarunāties un sadzirdēt citu viedokli par mums katram svarīgiem jautājumiem. Šodien notika trešā debašu cikla diskusija “Kurš kontrolē dzīvi? Mākslīgais intelekts – privātums – brīvība”, kuras ietvaros tika debatēts par tehnoloģiju sniegtajām iespējām, to ieguvumiem un zaudējumiem.

Ar Valsts prezidentu par šiem un citiem jautājumiem debatēja astoņi jaunieši: Dita Putniņa no Valmieras Valsts ģimnāzijas; Aiva Enija Erneste no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas; Jānis Logins no Cēsu Bērzaines pamatskolas-attīstības centra; Alens Loss-Freimanis no Jūrmalas Majoru vidusskolas; Ralfs Reinis Kvecko no Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas; Lauris Ģirts Lācis no Valmieras Valsts ģimnāzijas; Justīne Aldersone no Valmieras Valsts ģimnāzijas; Oskars Garselis no Valmieras Valsts ģimnāzijas. Pēc visu diskusiju ciklu noslēguma Vidzemes Augstskola ir uzņēmusies apkopot to saturu, lai izveidotu mācību un izziņas materiālu.

Debašu ciklu organizē Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu, biedrībām “Quo Tu domā?” un “Eiropas Kustība Latvijā”.

Informāciju sagatavoja:
Modris Apsītis
Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciālists
modris.apsitis@va.lv
T: +371 26182244