VIA būvniecības virziena docētāja Marija K. Dambe augustā novadījusi starptautisku koka būvniecības darbnīcu Polijā «Mood for Wood»

Viedokļa līderi ir tie, kas dalās ar savām zināšanām un uzdrošinās eksperinmentēt. Vidzemes Augstskolas (ViA) būvniecības virziena docētāja, arhitekte Marija K. Dambe ar kolēģi Florianu ir ne tikai labi zināmi ilgtspējīgas un apritīgas būvniecības eksperti Baltijā, bet viņus zina un respektē arī starptautiskā mērogā. Marijas pieredze un zināšanas ir integrēta VIA Būvniecības virziena kursos.

Starptautiskā koka būvniecības darbnīca «Mood for Wood», kas norisinājās Polijā šī gada augustā, ir ikgadēja darbnīca arhitektūras un apbūvētas vides studentiem, kur nepilnu divu nedēļu laikā tiek uzprojektēti un uzbūvēti dažādi vides labiekārtojuma elementi no koka.  «Mood for Wood» organizē asociācija «Punkt Wspólny» un Polijas Arhitektu asociācijas Poznaņas nodaļa.

Šogad  Polijas un Čehijas robežpilsētā Češinā ieradās studenti no Polijas, Čehijas, Slovākijas un Ungārijas, kur sešu dažādu arhitektu biroju vadībā patstāvīgi radīja funkcionālas vides instalācijas par tēmu “revival” jeb atdzīvināšana, kuras mērķis ir radīt kopības sajūtu abpus robežai dzīvojošo vidū. \

Marijai tika uzticēti 8 arhitektūras un interjera dizaina studenti (no Čehijas un Polijas) un ierādīta vieta pilsētas Čehijas daļā pie  Hrabinka ūdenskrātuves ar uzdevumu izveidot piknika vietu 10 cilvēkiem, izmantot esošo nogāzi un radīt vietu arī atpūtai. Komandas uzdevums bija vadīt visu procesu - koncepta izveide, palīdzēt detalizācijā, materiālu aprēķinos un to pasūtīšanā, vietas uzmērīšanā un visbeidzot obejkta montāžā.

Katrai komandai vajadzēja iekļauties materiālu izdevumu budžetā 2000 eur apmērā un šo divu darbnīcas nedēļu rezultāts ir jauna piknika vieta pilsētas iedzīvotājiem teritorijā, kur līdz šim šāda labiekārtojuma nebija. 

“Man šķiet, ka svarīgāk par rezultātu bija iekļaujoša dizaina procesa apzināšana, pilsētas un iedzīvotāju vēlmju un realizācijas iespēju salāgošana. Protams arī darbs ar koku, materiāla saprašana, apstrāde, konstrukcijas un realizācija. Daudziem studnetiem šī bija pirmā reize praktiskā darbā ar būvniecības instrumentiem šeit lieti būtu noderējuši mūsu ēku būvdarbu vadīšanas studenti,“ komentē Marija.

 

Vairāk par Mood for Wood darbnīcu uzzini šeit: http://labzdra.linuxpl.eu/MoodForWood2/wordpress/summer-edition-2/
Facebook lapā: https://www.facebook.com/moodforwoodworkshop