Vidzemes Augstskola aicina jauniešus piedalīties tiešsaistes viktorīnā par NATO

Latvijas valsts svētku laikā, 12. novembrī pl. 19.00, Vidzemes Augstskola (ViA) rīko valsts aizsardzībai veltītu tiešsaistes pasākumu – viktorīnu par NATO tematiku. Viktorīna, kuras balvā ir galda spēle, īpaši paredzēta jauniešiem, taču piedalīties un līdzi sekot aicināts ikviens interesents.

Šogad jau trešo reizi ViA īsteno projektu “aNATOmy”, kura mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par NATO lomu un uzdevumiem. Viktorīna ir viena no šā gada projekta aktivitātēm, un tajā aizraujošā veidā būs iespējams pārbaudīt savas zināšanas ne tikai par NATO, bet arī par Latvijas valsts drošību un aizsardzību. Erudīcijas spēle ir labs veids, kā pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā, vienlaicīgi uzzinot ko jaunu. Viktorīnas uzvarētājs iegūs galveno balvu – galda spēli “Latvijas neatkarības karš”, ko izstrādājusi Aizsardzības ministrija kopā ar Latvijas Kara muzeju un SIA “Brain Games Publishing”.

Šā gada projekta otra lielā aktivitāte ir dokumentāls raidījums “aNATOmy: zināšanas caur pieredzi”. Raidījuma galvenie varoņi ir ViA studenti Linda Čevere un Kristofers Grinšpons, kuri iepazīst Nacionālo bruņoto spēku karavīru un zemessargu ikdienu. Raidījumā jauniešiem, viesojoties NBS Sauszemes spēkos, Jūras spēkos, Gaisa spēkos un Zemessardzē, jātiek galā ar dažādiem uzdevumiem, piemēram, jāizveido mācību mīnu lauks, jāpalīdz mediķiem, jānodzēš ugunsgrēks u.c. Studenti raidījumā arī dalās savās sajūtās par pieredzēto. 

“Raidījuma filmēšanas laikā man mainījās priekšstats par daudzām svarīgām niansēm armijas ikdienas dzīvē. Šī pieredze man ļāva gan vairāk uzzināt par karavīru ikdienu, gan arī paņemt vērtīgas atziņas, ko vēlāk izmantot savā turpmākajā dzīvē,” norāda K.Grinšpons, raidījuma galvenais varonis. 

"Būt karavīram ir kā atrasties kopienā, kur apkārt ir cilvēki, kuriem ir vienotas vērtības un kuri ir gatavi aizsargāt mūsu valsti. Sapratu, ka būt daļai no NATO ir liela priekšrocība. Protams, latvieši ir stipra tauta, bet tikai ar NATO palīdzību mēs varam justies droši un palīdzēt aizsargāt citus. Tagad skatos uz karavīriem kā uz cilvēkiem, kuri ne tikai rūpējas par mūsu drošību, bet arī izpalīdz ikdienā," stāsta L. Čevere.

Raidījumu būs iespējams redzēt kanālā ReTV ceturtdien, 11. novembrī,  plkst. 18.00.  

Linda un Kristofers pieslēgsies arī 12. novembra viktorīnā un ievadā pastāstīs par savu pieredzi, kā arī pauzē starp viktorīnas kārtām vadīs diskusiju par Latviju un valsts svētkiem. Diskusijā piedalīsies ViA rektors un vēsturnieks Gatis Krūmiņš un Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Lai piedalītos viktorīnā, jāpiesakās te: https://ej.uz/lielā_viktorīna_nato (vietu skaits ierobežots). Erudīcijas spēlē tiks iekļauti jautājumi arī par raidījumu, tāpēc dalībnieki aicināti to pirms spēles noskatīties. 

Erudīcijas spēlei būs iespējams sekot tiešraidē ViA Youtube kanālā. Tiešraides sākuma datums un laiks ir tāds pats, kā viktorīnai – 12. novembris pl. 19.00. Saite: https://youtu.be/71YfS0ULAZU 

"aNATOmy: zināšanas caur pieredzi" ir NATO Publiskās diplomātijas nodaļas atbalstīts projekts, ko īsteno Vidzemes Augstskola sadarbībā ar televīzijas kanālu “ReTV” un SIA “ZF projekti”. 

NATO plakāts